Fitch підвищує рейтинг України, але боргові проблеми залишаються критичними

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings нещодавно підвищило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України в національній валюті з “CCC-” до “CCC+” та підтвердило довгостроковий РДЕ в іноземній валюті на рівні ‘RD’ (обмежений дефолт). Це може виглядати як позитивна новина, але за цим підвищенням ховається безліч фінансових проблем, які ставлять під сумнів реальність стабільності української економіки.

30 серпня Україна завершила процес реструктуризації суверенних єврооблігацій на суму 19,7 мільярда доларів і гарантованого державою боргу “Укравтодору” на 0,7 мільярда доларів. Загалом, реструктуризація охопила борг на 20,5 мільярда доларів. Це досягнення, безумовно, є важливим кроком, однак Fitch Ratings зазначає, що навіть після цього Україні ще доведеться зіткнутися з серйозними фінансовими труднощами.

Хоча підвищення рейтингу до “CCC+” демонструє певний прогрес, Fitch Ratings вказує на значний кредитний ризик, пов’язаний із тривалою війною та великим бюджетним дефіцитом. За прогнозами агентства, дефіцит бюджету України досягне 17,5% ВВП у 2024 році та 15,3% у 2025 році. Це є серйозним викликом для економічної стабільності країни.

Крім того, невизначеність фінансування з 2025 року, частково через виборчий цикл у США, можливу втому донорів і залишкові ризики з фінансуванням з боку ЄС, можуть ще більше загострити ситуацію.

Україна зіткнулася з проблемами у виплатах за державним боргом. З 1 серпня закінчилося призупинення виплат, і країна була змушена вести переговори з кредиторами про реструктуризацію боргу. У результаті успішних домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій, Україна зуміла врегулювати частину боргів. Проте це не вирішило всіх фінансових проблем.

Однією з найбільших проблем, з якими стикається Україна, є відновлення зруйнованої енергетичної інфраструктури. Масовані атаки на енергетичні об’єкти в серпні призвели до серйозних пошкоджень і затримок у відновленні з’єднань з зовнішніми лініями електропередачі. Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило про неповне відновлення з’єднань на ПАЕС, РАЕС і ЧАЕС. Це ставить під загрозу стабільність енергетичної системи України і може негативно вплинути на економічну ситуацію в країні.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Співачка СолоХа зібралась представляти Україну на Євробаченні

Українська поп-виконавиця СолоХа офіційно підтвердила свою участь у Національному...

Зеленський прагне вступити до НАТО до завершення президентства Байдена

Президент України Володимир Зеленський висловлює надію на отримання запрошення...

Готель «Україна» продали за рекордну суму

Державне підприємство «Готель «Україна», яке розташоване у центрі Києва...

За Валентина Резніченка внесено 30 мільйонів застави

У справі про масштабні зловживання у сфері будівництва та...

Чому українці отримують менше, ніж показує Держстат

Згідно з останніми даними Державної служби статистики України, середня...

Як мешканцям багатоквартирних будинків підготуватись до зими

У зимовий період, коли в Україні зростає ризик відключень...

З’явилась інформація про причини затримання Усика в Польщі

Увечері 17 вересня в аеропорту Кракова стався інцидент за...

Міністерство економіки повідомило про несподіваний зріст ВВП України

У серпні 2024 року економіка України показала зростання на...