Нацпарк “Тузлівські лимани” потерпає від масового браконьєрства

Національний природний парк “Тузлівські лимани”, розташований на південному заході України, стикається з низькою серйозністю екологічних і соціальних проблем, які залишаються без належної уваги з боку Міністерства екології. Парк, який є унікальним природним об’єктом, знаходиться під загрозою через масове браконьєрство, деградацію екосистеми та конфлікти з місцевими громадами.

Незважаючи на численні звернення місцевих громад, влади і активістів, проблеми парку продовжують ігноруватися, що ставить під загрозу збереження цього природного скарбу України.

Основні проблеми парку “Тузлівські лимани”:

1. Браконьєрство і незаконний вилов риби: Відсутність належного контролю з боку керівництва нацпарку сприяє зростанню браконьєрства на території парку. Незаконний вилов риби і полювання створюють значний тиск на популяції рідкісних і зникаючих видів. Поліція ледь не щомісяця виявляє браконьєрів у нацпарку, проте системно проблема не вирішується – керівництво виправдовує це попитом.

2. Проблеми з водозабезпеченням: сусідні громади стверджують, що адміністрація нацпарку ігнорує проблему регульованого водообміну лиманів з Чорним морем, через що заповідні лимани на межі висихання.

3. Марнотратство та роздутий штат: річний бюджет нацпарку сягає 6 млн грн, з яких майже всі гроші, а саме 97% витрачається на заробітну плату 45 співробітникам. При цьому такий роздутий штат не може впоратися зі своїми головними функціями – охоронною ввіреної природи, про що свідчать масові факти браконьєрства.

4. Сутички з місцевими жителями через землі, які не визначені у натурі, а відтак призводять до конфліктів з “сусідами” парку. Люди скаржаться на те, що керівництво нацпарку практикує самозахоплення територій і забороняє місцевим обробляти свої ділянки.

5. “Вічне” тимчасове керівництво: майже 10 років міністерство екології ніяк не може провести конкурс на посаду керівника нацпарку, тож дві людини фактично змінюють один одного на посаді і керують парком в статусі тимчасово виконуючих обовʼязків.

Додамо, що на днях Південний офіс Держаудитслужби завершив ревізію фінансово-господарської діяльності НПП “Тузловські лимани”. Акт направлено керівництву.

Тим часом місцеві жителі та органи влади закликають Міністерство екології до рішучих дій для збереження “Тузлівських лиманів”. Вони вимагають посилити контроль за дотриманням природоохоронного законодавства, зберегти екосистему та призначити професійних керівників. Відсутність реакції з боку міністерства загрожує перетворити “Тузлівські лимани” з унікального природного заповідника на чергову зону екологічного лиха.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Кого можуть забронювати від мобілізації у травні 2025 року: повний перелік і умови

Попри продовження загальної мобілізації до 6 серпня 2025 року,...

Львівські митники вилучили контрабанду артефактів віком понад тисячу років

У Львові митники зупинили спробу вивезення з України старовинних...

Мера Ківерців підозрюють у схемі з військовими закупівлями

На Волині голову Ківерцівської міської ради Олександра Ковальчука підозрюють...

Скільки води потрібно вашому тілу: поради лікарів і науковців

Вода — одна з найважливіших речовин для життя. Вона...

На Харківщині двоє чоловіків загинули, намагаючись розібрати російську САУ

Трагедія сталася в Ізюмському районі Харківської області поблизу села...

На Миколаївщині загинув 21-річний сержант, який нещодавно став батьком

У Миколаївській області під час виїзду на виклик про...

Матча, завдяки своїм властивостям, стала новим трендом у світі здорового харчування

Сьогодні матча — це не просто популярний напій, а...

На Полтавщині чоловіка засудили за ухилення від мобілізації через страх служити

У Полтавській області місцевого мешканця засудили за ухилення від...