П’ять напрямків, де Росія буде наступати в Україні

Згідно з американським виданням The New York Times, Україна зараз веде відчайдушну боротьбу, намагаючись протистояти Росії, і знаходиться в одному з найбільш небезпечних становищ з початку конфлікту.

За даними видання, російські сили прагнуть повернути території, які вони втратили внаслідок контрнаступів Збройних Сил України у 2022 та 2023 роках. В суботу вони захопили стратегічно важливе місто Авдіївку, що стало найвагомішим досягненням з часу взяття Бахмута у травні минулого року.

За словами авторів статті, на усьому фронті протяжністю 1000 кілометрів Україні не вистачає боєприпасів без активізації американської військової допомоги, і країні складно поповнити власні виснажені сили після двох років інтенсивних боїв.

На даний момент російський наступ поділяється на п’ять основних напрямків, що охоплюють міста та селища на більшій частині фронту на сході та півдні України, таких як Авдіївський, Мар’їнський, Роботинський, Кремінський і Бахмутський.

Авдіївка, місто, яке розташоване неподалік від окупованого Донецька, тепер перебуває під контролем Росії, повідомляє The New York Times. Ця українська фортеця протягом багатьох років виступала проти найважливіших логістичних артерій Росії.

Місто, розміром лише близько 19 квадратних кілометрів, є однією з ключових точок на карті конфлікту. Журналісти зазначають, що доля Авдіївки визначить, наскільки далеко можуть продвинутись російські війська та наскільки добре українці змогли побудувати свої оборонні лінії. Наступні великі населені пункти, де проживають десятки тисяч людей, вже знаходяться на відстані менше ніж 50 кілометрів на захід від Авдіївки.

За даними видання, у боях за місто брали участь близько 50 тисяч російських військових. Незважаючи на значні втрати серед російських сил, які становлять десятки тисяч поранених чи загиблих, Росія неухильно поповнює свої ряди, навіть використовуючи засуджених.

Експерти видання зауважують, що навіть при стабілізації фронтових ліній після захоплення Авдіївки, її втрата дозволить російським силам ефективніше переміщувати війська та техніку.

Мар’їнка, інше прифронтове місто на Україні, тепер перебуває під контролем російських військ, повідомляє The New York Times. Це стало можливим минулого місяця, коли російські війська захопили стратегічно важливе місто, яке тепер слугує базою для їхніх атак.

“Від Мар’їнки залишилось мало після двох років бомбардувань та боїв. Але захоплення цього міста дозволило росіянам звернути увагу на південь і на ще один ключовий пункт – Вугледар”, – зауважують автори статті.

Російські сили вже минулого року намагалися атакувати Вугледар з півдня та зазнали великих втрат, включаючи катастрофічну поразку в одному з найбільших танкових боїв цієї війни. Тепер, коли Мар’їнка перебуває під контролем Росії, їхні атаки спрямовані з півночі через село Новомихайлівка.

Українські посадовці повідомляли, що Росія зберігає близько 40 000 осіб у сусідньому районі Маріуполя для можливого нападу з півдня. У той же час, солдати, які перебувають в районі Вугледара, вважають, що падіння Мар’їнки, ймовірно, звільнить російські сили для посилення атаки з півночі.

Видання наголошує на тому, що Кремль активно працює над відновленням своїх позицій у районі Роботиного Запорізької області з метою повернення контролю над територіями, які були звільнені Збройними Силами України під час минулорічного контрнаступу. За даними речника військового угруповання “Таврія” Дмитра Лиховія, в цьому районі Російська Федерація розгорнула ще більше сил, ніж у Авдіївці.

“Схоже, що росіяни встановили для себе мету досягнення якого-небудь успіху шляхом штурму в цьому районі, так само, як вони це робили в Авдіївці”, – повідомляє військовий.

Згідно з авторами статті, Росія намагається просунутися від Кремінної з метою відновлення контролю над територіями, які вони втратили наприкінці 2022 року.

“У минулому році місцевість перебувала під постійним напруженням, оскільки територія переходила з рук у руки під час інтенсивних боїв, що відбувалися в лісосмугах поблизу лінії фронту на цьому напрямку. Тепер, незважаючи на запеклий опір України, Росія знову починає просуватися вперед, хоча й повільно”.

За даними зазначеного видання, російські війська наступають у двох напрямках від Кремінної: на північ у бік Куп’янська та на південь у напрямку Лиману.

Речник Сухопутних військ, Ілля Євлаш, заявив, що у цьому районі Росія вже кілька місяців утримує близько 110 000 військових.

Російські війська захопили Бахмут ще у травні минулого року, а зараз, за даними видання, вони знову підсилюють тиск на цьому напрямку, перевага перебуває на їхньому боці.

Генерал Олександр Сирський, недавно призначений командувачем українських сил, недавно заявив, що росіяни планують прорвати оборону України біля Часового Яру. Це дозволить їм отримати контроль над стратегічно важливими височинами у цьому районі та піддасть місто Краматорськ збільшеному артилерійському обстрілу.

За оцінками України, на напрямку Бахмуту розташовано близько 62 тисяч російських військових.

Сирський підкреслив, що ситуація у цьому районі є напруженою і вимагає постійного моніторингу та оперативного реагування на місцях.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Камала Гарріс і Володимир Зеленський зустрінуться на наступному тижні

Віцепрезидентка США Камала Гарріс підтвердила свою зустріч з Президентом...

Українці зможуть самостійно розрахувати пенсію

В Україні незабаром з'явиться "Електронний пенсійний калькулятор", який дозволить...

Максим Кріппа прокоментував придбання готелю “Україна” за 2,5 млрд грн

ТОВ "Ола Файн" під керівництвом Максима Кріппи стало власником...

Литва передає Україні демонтувану ТЕЦ для відновлення енергетичних потужностей

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила про...

Кабмін України оголосив винагороди для спортсменів, які зайняли 4-6 місця на Олімпіаді в Парижі

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виплату грошових винагород...

Сибіга анонсував завершення закону про множинне громадянство

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив про активну...

Меджліс засудив пропозицію Польщі щодо Криму

Меджліс кримськотатарського народу виступив з різкою критикою на адресу...

Пейджери в Україні: незвичайна сучасність архаїчного девайса

У сучасному світі, де смартфони і миттєві месенджери стали...