Європа чи США: хто візьме відповідальність за безпеку України

Команда президента США Дональда Трампа демонструє готовність розглянути питання надання гарантій безпеки Україні. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на високопоставленого чиновника. Попри початковий скептицизм Трампа щодо активної участі США, його адміністрація визнала необхідність долучитися до процесу, щоб забезпечити авторитет майбутніх безпекових угод.

Європейські урядовці активно переконують адміністрацію Трампа в необхідності участі США в майбутніх миротворчих зусиллях. Президент України Володимир Зеленський наголошує на важливості включення американських військ до будь-яких миротворчих сил, адже європейської підтримки недостатньо для стримування Росії.

Проте Вашингтон, хоч і демонструє відкритість до обговорення, дає зрозуміти: основний тягар витрат і відповідальності має взяти на себе Європа. Зокрема, Трамп очікує активної ролі європейських країн у фінансуванні та реалізації будь-якої миротворчої угоди.

Адміністрація Трампа, за словами джерела, визнає неминучість надання гарантій безпеки Україні. Однак позиція Білого дому обмежує пряму участь американських військових, акцентуючи на економічних санкціях проти Росії та відновленні України за рахунок приватного сектору.

Ця стратегія викликає побоювання серед європейських лідерів. Наприклад, президент Франції Еммануель Макрон запропонував розгортання європейських миротворчих військ. Але такі ініціативи можуть створити розкол у НАТО, якщо США не братимуть активної участі.

Трамп поки що не представив чіткої позиції щодо миротворчих зусиль. Його попередження Росії про посилення економічного тиску залишаються на рівні заяв, а Москва не демонструє готовності йти на поступки.

У той час як Київ очікує на приїзд спеціального представника США Кіта Келлога для обговорення деталей, невизначеність у позиції Вашингтона створює труднощі для європейських союзників. Лідери НАТО та України наголошують: без сильних гарантій безпеки існує ризик нового витка війни.

Попри певну готовність адміністрації Трампа брати участь у забезпеченні безпеки України, її позиція може залишити Європу перед необхідністю взяти більшу відповідальність на себе. Зеленський наполягає, що лише участь американських військ у миротворчих силах може гарантувати довіру до угоди.

Чи зможе Вашингтон узгодити свої інтереси з очікуваннями Києва та європейських союзників — питання, яке залишається відкритим.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Фірма з мізерними доходами отримала держзамовлення на 50 мільйонів

Тендер на виготовлення тимчасових надгробних споруд для Національного військового...

Тарифи ростуть: які комунальні послуги подорожчали найбільше за рік

В Україні за останній рік суттєво зросли ціни на...

Володимир Кличко подарував меру Києва колекцію зброї на 1,74 мільйона гривень

Мер Києва Віталій Кличко задекларував подарунок у вигляді зброї...

Партію “Наш Край” заборонили через зв’язки з Росією

В Україні заборонено діяльність політичної партії "Наш Край" через...

У Львівській, Волинській і Рівненській областях викрили схему сірого імпорту авто

Національна поліція України викрила масштабну корупційну схему незаконного імпорту...

Прикмети та свята 17 травня: що сьогодні не можна робити

П’ятниця, 17 травня, в Україні має одразу кілька вагомих...

Сьогодні в Україні будуть дощі та різкий перепад температур

У п’ятницю, 17 травня, в Україні очікується дощова та...

Росія озвучила ультиматум Україні: нейтралітет, мовні права і капітуляція по Криму

Західні ЗМІ оприлюднили імовірні умови, які Москва готова висунути...