Меджліс засудив пропозицію Польщі щодо Криму

Меджліс кримськотатарського народу виступив з різкою критикою на адресу міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського через його недавню заяву про можливість передачі Криму під мандат ООН для проведення референдуму. Кримські татари вважають цю пропозицію «неприпустимою та цинічною», зазначаючи, що вона не відповідає інтересам України та кримських татар.

Про це йдеться в заяві Президії Меджлісу щодо висловлювань очільника МЗС Польщі, яку опублікував голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Як вважають у Меджлісі, фактично Радослав Сікорський публічно припустив, що задля припинення війни Росії проти України, наша держава має поступитися Кримом.

Зокрема він пропонує передати Кримський півострів «під мандат ООН із місією з підготовки чесного референдуму після перевірки того, хто є законними жителями».

Меджліс кримськотатарського народу вважає подібні заяви «неприпустимими та цинічними», а також такими, «що не відповідають ані національним інтересам України, ані правам та інтересам корінного кримськотатарського народу України».

«Згідно з національним законодавством України та міжнародним правом «законними жителями» Криму є виключно громадяни України та особи, які в законний спосіб оформили своє постійне або тимчасове перебування на українській території, що підтверджується у встановленому українським законодавством порядку. Тому будь-які інші спроби встановлення законності проживання людини в українському Криму не потрібні та недоцільні», – йдеться в документі.

У Меджлісі висловили впевненість, що будь-які пропозиції щодо вирішення питання припинення війни Росії проти України, досягнення миру в Україні, відновлення її територіальної цілісності, відновлення порушених прав і свобод українських громадян на окупованих територіях має відбуватися на основі національного законодавства України та міжнародного права.

«Крим – це тимчасово окупована території України і першим кроком до встановлення миру має бути виведення російських окупаційних військ з території півострова. Обговорення будь-яких питань майбутнього Криму має відбуватися лише за участю та згодою Української держави та корінного кримськотатарського народу», – наголошується в заяві.

Центр журналістських розслідувань нагадує, що 18 вересня 2024 року в ході дискусії на 20-й щорічній зустрічі YES у Києві міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, висловлюючи особисту думку, зазначив, що Крим має вирішальну роль у питанні щодо можливих мирних переговорах між Україною та Росією. На його думку, саме тому одним із варіантів розв’язання питання щодо півострова може стати передача його під мандат ООН.

«Якщо обидві країни захочуть, то тут можна було б знайти рішення. Ми могли б передати його під мандат ООН із місією з підготовки чесного референдуму після перевірки того, хто є законними жителями, і таке інше… І ми могли б відкласти це на 20 років», – сказав Сікорський.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У Херсоні судитимуть колаборанта-пропагандиста

Херсонська обласна прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо...

Рубіо після розмови з Лавровим: США підтримують мирний план Трампа

Держсекретар США Марко Рубіо провів телефонну розмову з міністром...

На Вінниччині чоловік забив жінку палицею під час сварки

У селі Хмільницького району Вінницької області сталася трагедія —...

Труїли, грабували і зникали: на Тернопільщині викрили злочинну групу

У Тернополі завершено досудове розслідування у справі жителя Львівщини,...

Українська телеведуча Ольга Фреймут розповіла, як ботокс погіршив її стан під час боротьби з мігренями

Українська телеведуча, письменниця та експертка з етикету Ольга Фреймут...

Як відновити печінку після алкоголю: прості поради для здоров’я

Печінка — унікальний орган, здатний до самовідновлення навіть після...

Правоохоронця з Івано-Франківщини викрили на торгівлі конфіденційною інформацією

Співробітники Державного бюро розслідувань спільно з Службою безпеки України...

Мобілізації вчителів не буде: уряд пояснив, хто має право на відстрочку

Педагогічні працівники, які перебувають на військовому обліку, не підлягатимуть...