Вашингтон може не відновити допомогу Україні після підписання угоди про корисні копалини

Президент США Дональд Трамп, ймовірно, очікує не лише підписання угоди про видобуток корисних копалин, а й значно більших поступок з боку Києва, перш ніж відновити військову допомогу та обмін розвідданими з Україною. Як пише CBS News, конкретні умови Білого дому щодо поновлення підтримки поки що залишаються невизначеними.

За словами дипломатичних джерел, на даний момент немає жодних ознак, що Вашингтон найближчим часом повернеться до активної допомоги Києву. Водночас офіційні особи США стверджують, що допомогу не припинено остаточно, а лише призупинено.

Очікується, що цього тижня державний секретар Марко Рубіо зустрінеться з українською делегацією в Джидді (Саудівська Аравія). Також у переговорах візьмуть участь радник з національної безпеки Майк Волтц і спеціальний посланник на Близькому Сході Стів Віткофф, якого вважають наближеною до Трампа людиною.

Українську сторону на переговорах представлятимуть глава Офісу президента Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умєров та заступник голови адміністрації президента Павло Паліса.

За словами представника Держдепартаменту, рішення України відправити на переговори високопоставлену делегацію свідчить про готовність Києва «рухатися вперед». Водночас NBC News повідомляє, що Вашингтон розглядає угоду щодо корисних копалин лише як один із кроків, недостатній для повного відновлення підтримки України.

Західні ЗМІ пишуть, що Трамп може вимагати від Зеленського не тільки територіальних поступок, але й певних кроків у напрямку проведення виборів в Україні, а можливо, і зміни керівництва країни.

Українська сторона, своєю чергою, намагатиметься переконати США у необхідності відновлення обміну розвідданими та військової підтримки. Київ, за повідомленнями, готовий запропонувати часткове припинення вогню з Росією як один із варіантів для досягнення компромісу.

Переговори в Саудівській Аравії можуть стати ключовими для визначення подальших відносин між США та Україною. Поки що Білий дім демонструє обережність у питаннях військової допомоги та розвідданих, однак їхнє остаточне рішення може залежати від готовності Києва до поступок, які Трамп і його оточення розглядають як необхідні для “досягнення миру”.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Колишній очільник фіскальної служби Роман Насіров служитиме сапером

Колишній голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, який фігурує...

Дівчина у Тернополі принесла наркотики до школи

У Тернополі 15-річна школярка принесла до навчального закладу психотропну...

Цікаві факти про найтепліше свято травня – День матері

У 2025 році українці святкуватимуть День матері 11 травня...

У Києві пройшли обшуки в оселі Дмитра Білоцерківця

Державне бюро розслідувань провело обшуки у депутата Київської міської...

Експерти радять відмовитися від скумбрії на користь інших морепродуктів

Запаси скумбрії у північно-східній Атлантиці стрімко зменшуються, і науковці...

Не більше половини біженців готові повернутися до України

Після завершення бойових дій до України може повернутися не...

Україна визначає правила оподаткування криптовалюти

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР)...

Українці потрапили під обмеження нової міграційної політики ФРН

Уряд Німеччини ухвалив рішення тимчасово припинити прийом нових біженців...