НАБУ планує витрати на 7,5 млн грн на закупівлю ноутбуків та кондиціонерів

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило про намір провести закупівлю 187 ноутбуків на загальну суму 7,5 млн грн, що становить близько 40 тисяч гривень за кожен пристрій. Це рішення викликало обговорення в суспільстві, враховуючи значні витрати на технічне обладнання.

Національне антикорупційне бюро України планує закупити ноутбуків для своїх співробітників на майже 7,5 мільйонів гривень. Замовлення розділили на два лоти: перший на 102 комп’ютери, а другий на 85. Про це свідчать дані на сайті Prozorro.

Очікувана вартість тендеру складала понад 10 мільйонів гривень, однак ТОВ “Портал Арена” запропонувало поставити в НАБУ ноутбуки за майже 7,5 мільйонів гривень.

Як відомо, НАБУ протягом трьох років планує взяти на роботу близько 300 працівників, більшість з них – детективи і аналітики. У 2024 році триває лише перший етап цього відбору.

Навіть якщо у 2024 році НАБУ набрало третину з оголошених вакансій, тобто 100 нових працівників, все одно їм не потрібно по два ноутбуки на руки. Тому виникають сумніви щодо доцільності такої кількості нової техніки.

НАБУ також хоче закупити кондиціонери з обігрівом на майже 1,3 мільйони гривень, у той час, як влада і міжнародні організації попереджають про надскладну енергетичну ситуацію цією зимою. До того ж бюро витратить понад 50 тисяч гривень на закупівлю трьох портативних метеостанцій.

Вражає цифрами і бюджет, який витрачається на утримання антикорупційних органів. Витрати на НАБУ, САП та ВАКС за весь час їх існування становлять приблизно 12-13 мільярдів гривень. Водночас бюджетні апетити антикорупційних органів ростуть щороку. Оплачують це все платники податків, для яких підготували вже чергові підвищення зборів.

Водночас до ефективності антикорупційних органів досі залишаються великі питання. Іноземні експерти у звіті за результатами оцінки діяльності НАБУ виявили низку проблем. Зокрема, аудитори дійшли висновку, що детективи потребують спілкування з психологами та омбудсменом, щоб повідомляти про проблеми на робочому місці.

Окрім того, міжнародні аудитори констатували, що ВАКС розглядає справи роками, а детективи НАБУ можуть розслідувати їх десятиріччями. Однак, як показує практика, тривалість розслідування антикорупціонерів ніяк не впливає на його якість, адже “гучні” справи НАБУ проти високопосадовців вже неодноразово розвалювалися в судах.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Петро Порошенко збагатився на 4,6 мільярда під час третього року війни

Попри третій рік повномасштабної війни, експрезидент і народний депутат...

Аварія на Бориспільському шосе: пасажира вантажівки вирізали з салону

У Києві на Бориспільському шосе вранці 2 квітня сталася...

У голови апеляційного суду Львова під час обшуку знайшли понад 270 тис. доларів

Голова Західного апеляційного господарського суду Максим Желік потрапив у...

МОН готує реформу дитсадків через демографічну кризу

Пандемія, повномасштабна війна та демографічна криза завдали дошкільній освіті...

Фахівець ДСНС «забув» про майно, родину і 3 мільйони гривень

Головний фахівець відділу протидії корупції апарату ДСНС України Тарас...

Мер Києва отримав мільйони за участь у боксерському симуляторі

Мер Києва Віталій Кличко поповнив свої статки на 3,62...

Ексміністерка Богатирьова судиться за пенсію

Раїса Богатирьова — колишня міністерка охорони здоров’я та одна...

Що святкують 2 квітня: історія, традиції і прикмети дня

2 квітня за новим церковним календарем віряни вшановують пам’ять...