120 винищувачів ЄС можуть захистити Україну від атак Росії

Європейські країни активно розглядають ідею створення спеціальної військово-повітряної місії під назвою “Повітряний щит”, яка дозволила б захистити українське небо від російських ракет і дронів без формального залучення НАТО. Ідеться про розгортання 120 винищувачів країн Європейського Союзу, які б патрулювали повітряний простір над Києвом та західними регіонами України. Головна мета – захистити мирне населення, критичну інфраструктуру та уникнути нових руйнувань цивільних об’єктів.

Ідея створення “Повітряного щита” не є новою, але отримала новий імпульс після недавніх заяв європейських чиновників та публікації відповідних документів. За словами європейських військових експертів, такий крок дозволив би забезпечити безпеку міст та критичної інфраструктури, які регулярно стають цілями російських атак. Цікаво, що у спеціальному документі, який було представлено європейським міністерствам оборони, наголошується: такий формат підтримки матиме більший військовий та політичний ефект, ніж розгортання навіть 10 тисяч європейських солдатів на українській землі.

Однак досі ключовою перешкодою для реалізації цієї ідеї залишається страх перед можливим прямим зіткненням із Росією. Саме тому зона патрулювання планується лише над Києвом, західними областями України та віддалена від лінії фронту. Європейські чиновники впевнені, що це знизить ризики інцидентів та ескалації конфлікту. З іншого боку, у Москві вже неодноразово заявляли, що будь-яке залучення західних військових літаків в українському небі буде розцінено як пряму участь Європи у війні.

Прихильники ініціативи впевнені, що саме зараз настав час діяти. За їхніми розрахунками, винищувачі зможуть ефективно протидіяти російським атакам, а ризик для пілотів буде мінімальним. Водночас, на рівні політичного керівництва ЄС наголошують, що рішення ще не ухвалене, і його перспективи будуть активно обговорюватися найближчим часом, у тому числі на саміті ЄС, який проходить цього тижня.

Таким чином, ідея “Повітряного щита” є водночас привабливою і складною: з одного боку, вона здатна радикально посилити обороноздатність України та захистити цивільне населення, а з іншого – загрожує ризиком подальшої ескалації з Кремлем. Чи готова Європа до такого кроку, стане зрозуміло вже найближчим часом.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Погода в Україні 17 березня: мокрий сніг, дощі та ожеледиця

В Україні 17 березня очікується хмарна погода з проясненнями....

Підвищення податків для ФОПів: уряд готує масштабну реформу

В Україні триває підготовка до реформи спрощеної системи оподаткування...

На кордоні з Україною зафіксовано спалах ящуру: медики попереджають про небезпеку

На території Угорщини, неподалік кордону з Україною, зафіксовано спалах...

«Супер-мама» здала прокурора: розкішне життя заступника керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури стало предметом розслідування

Генеральна інспекція Офісу генпрокурора розпочала перевірку заступника керівника Спеціалізованої...

Олександр Усик: “Я підкаблучник, і пишаюся цим”

Абсолютний чемпіон світу з боксу у надважкій вазі Олександр...

Макрон: Росія не може вирішувати, чи прийматиме Україна миротворців

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Москва не має...

Показова страта в Одесі: розстріл серед білого дня

Розстріл відомого одеського активіста Дем’яна Ганула шокував не лише...

ЗСУ вийшли з Суджі Курської області: офіційне підтвердження Генштабу

15 березня стало відомо, що Збройні сили України вийшли...