Незважаючи на те, що Лондон продовжив їм термін перебування ще на півтора року (спочатку пустили на три роки, до 2025-го), щонайменше 15 тисяч із майже 200 тисяч українських біженців, що живуть у цій країні, з’їхали від сімей, які їх приймають, і опинилися без житла, пише видання The Daily Telegraph. І ця цифра може виявитися ще вищою, оскільки третина місцевих рад не подала дані.
Ці люди вже звернулися до місцевої влади за житловою підтримкою – багато хто став на облік як “безхатченки”, і їх тимчасово поселили в готелях і хостелах, іншим знайшли соціальне житло для бідних, а декому вдалося знайти й винайняти знімний куточок (що в Британії навіть для місцевих – непроста й дорога процедура).
Асоціація місцевих органів влади з питань біженців заявляє, що в Британії “хронічно” не вистачає житла для біженців, а спонсори не зобов’язані приймати українців на безстроковій основі, хоча уряд і продовжив їм виплати за це (500 фунтів на місяць – близько 25 тис. грн).
На тлі проблеми, що розкрилася, закрили “сімейну схему” приїзду до Британії до родичів. Посилюються і правила за програмою “Будинки для України” (яку серед українців уже іронічно називають “Бездомні з України”). Тепер спонсорами зможуть виступати тільки люди, які постійно проживають або осіли у Великій Британії. Таким чином, українці, які раніше приїхали, не зможуть отримувати за держпрограмою компенсації за своїх друзів і родичів.
Ще до того Шотландія, яка короткий час приймала українців за суперспонсорською схемою (близько 20 тисяч осіб), відмовилася оплачувати їм тимчасове житло, переклавши витрати на місцеві ради, які теж розводять руками, посилаючись на відсутність грошей на ці цілі.