Україна стикається з великим обсягом відходів руйнувань, який перевищив позначку у 600 тисяч тонн. Ці відходи складаються переважно з уламків будівель та інших об’єктів, що були знищені під час обстрілів. Про це повідомив Олександр Краснолуцький, заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів, під час засідання Комітету Верховної Ради з екологічної політики та природокористування на Харківщині.
Краснолуцький зауважив, що уряд уже в вересні 2022 року затвердив порядок утилізації цих відходів. Він також зазначив, що уряд постійно веде переговори з міжнародними партнерами з метою отримання допомоги для придбання необхідного обладнання для переробки відходів.
Партнерство з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) також є важливим кроком. Це співробітництво сприятиме швидкому руху проєктів переробки відходів руйнувань, особливо на Харківщині, де обстріли щоденно збільшують кількість відходів.
У той же час, для Харківщини важливо також вирішити проблеми з управлінням побутовими відходами. Запущена сміттєва реформа має створити необхідні умови для цього.
Згідно з планами, у Харківській області планується будівництво 8 нових сміттєпереробних заводів. Два з них будуть здійснювати повний комплекс робіт з відходами, включаючи сортування, переробку та виробництво палива з відходів, а також енергетичну утилізацію з виробництвом електроенергії та тепла. Це дозволить досягти 100% перероблення побутових відходів у регіоні.
Законодавство, зокрема Закон №2320-IX “Про управління відходами”, встановлює чіткі правила для інвесторів та гарантує захист їхніх інвестицій.
“Міжнародні партнери підтримують наш шлях від руйнувань до зеленої трансформації. На міжнародних форумах зелене відновлення розглядається як головний інвестиційний пріоритет України”, – підкреслив Краснолуцький.