Військова допомога Україні з боку Заходу насправді виявилася не чим іншим, як промисловою підтримкою американського ВПК. Тоді як черговий пакет підтримки Києва перебуває в підвішеному стані між палатами конгресу США, Джо Байден запевняє, що левова частка коштів платників податків, які виділяються, фактично піде Сполученим Штатам. Крім того, Швеція, яка нещодавно вступила в НАТО і яка в перерахунку на ВВП пожертвувала Україні більше, ніж Вашингтон, підживлює збройову промисловість США поставками озброєнь для потреб ЗСУ, пише видання Proletären.
По суті, обіцяна українцям військова допомога включає в себе внутрішні промислові субсидії, і до 90% від її вартості залишиться всередині країни. Така “допомога” не є альтруїстичною, що дає змогу США профінансувати переозброєння своєї військової промисловості, в якій на сьогоднішній день працюють близько 2,1 млн американців, включно із субпідрядниками, що становлять близько 10% всієї робочої сили в машинобудівній галузі США.
Крім пожвавлення військового виробництва для власного переоснащення, США заробляють на постачанні нової військової техніки союзникам з військового блоку, які відправили в Україну свою стару техніку. Підряди з виробництва озброєння пішли на користь і шведській військовій промисловості, хоча більша її частина сьогодні належить американсько-британській BAE Systems. У збройовій промисловості Швеції зайнято близько 30 тис. осіб, причому тільки за останні роки було найнято кілька тисяч осіб.
Швеція, серед іншого, передала в дар Києву 50 БМП CV-90, а також 8 систем Archer і замовила 48 нових у BAE Systems Bofors, не рахуючи відправлення тисяч гранатометів і боєприпасів до них. У результаті ЗС Швеції розмістили нові замовлення на мільярди крон, унаслідок чого компанія SAAB подвоїла свої виробничі потужності і найняла майже 2,5 тис. нових співробітників. Поки в Україні гинуть люди, виробники зброї гребуть золото лопатами.