Полковник ЗСУ та заступник керівника Офісу президента України Павло Паліса вважає, що держава має перейти до нової моделі військової служби, орієнтованої на ізраїльський досвід. Йдеться про те, що всі громадяни України мають пройти службу в армії — і тільки після цього зможуть розраховувати на певні державні пільги, посади чи бюджетне навчання.
Про це Паліса розповів в інтерв’ю Bihus.info. На його думку, надання переваг громадянам, які не служили, є несправедливим і небезпечним для країни в умовах війни. «Якщо громадянин претендує на те, щоби отримувати від держави на посаду, освіту чи претендувати на певні виплати з бюджету, то він повинен служити. Припустимо, мінімальний контракт, нехай річний», — зазначив він.
Полковник наголошує: служити мають як чоловіки, так і жінки. Сучасна армія пропонує чимало завдань, де кожен може знайти свою функцію — не лише у бойових підрозділах, а й у сферах забезпечення, логістики, управління. Такий підхід, за словами Паліси, дозволить всім громадянам пройти базову підготовку, ознайомитися з армійською системою та стати частиною резерву.
«Умовно кажучи, якщо ти захочеш стати депутатом, то ти просто не зможеш, якщо не служив в армії. Якщо хочеш стати іншим управлінцем чи поступити на бюджет, то відслужи, будь ласка», — наголосив він.
Окрім цього, в Офісі президента розробляють нову систему контрактів для мобілізованих, які вже перебувають у ЗСУ. За словами Паліси, йдеться про чітко визначені строки служби, що має підвищити довіру до армії та зменшити напругу у суспільстві.
У паралельному руслі триває робота щодо ефективного розподілу мобілізованих. Наприклад, чоловіки віком понад 50 років найчастіше спрямовуються не на передову, а до частин забезпечення чи на будівництво фортифікацій. Про це повідомив заступник начальника Запорізького ОТЦК та СП Андрій Якунін.