Атака Росії на Київ та Харків: пожежі в квартирах столиці, руйнування під’їзду в Харкові та загиблі

23 січня рано вранці Росія знов вдарила по Україні, запустивши більше десяти крилатих ракет з бомбардувальників Ту-95МС. Близько 6 годин ранку ракети перетнули кордон і, після маневрів, ударили по Києву.

Також були випущені балістичні і крилаті ракети по Харкову, Дніпру і Павлограду, призводячи до жертв в Києві, Харкові і Павлограді. У Харкові цілий під’їзду житлового будинку зазнав руйнувань.Наслідки удару по Харкову, 23 січня

Перші групи ракет пролетіли через Сумщину у західному напрямку через Полтавську, Черкаську та Вінницьку області. Після маневрів над Вінниччиною та Житомирщиною більшість ракет спрямувались на Київ, де працювала система протиповітряної оборони, і де вибухи відбулися.

Свідки повідомили про гучні вибухи у західній і центральній частині столиці, а над Києвом підіймався дим. Військова адміністрація повідомила, що в результаті ракетного удару у Святошинському районі загорілись припарковані автомобілі.

Мер Києва Віталій Кличко уточнив інформацію про руйнування та поранених у столиці, вказавши, що в Святошинському районі горить будівля, легкові авто, і є інформація про влучання уламків у будівлю дитсадка.

У Солом’янському районі вибухова хвиля повибивала вікна в багатоквартирному будинку, де звернулися до медиків з постраждалими. В Солом’янському районі горять кілька квартир житлового будинку, екстрені служби направлені на місце події. Також є влучання у нежитлову будівлю в Печерському районі.Руйнування у Києві 23 січня

“У житловому будинку в Святошинському районі виявлено не здетоновану бойову частину ракети. Проводиться евакуація мешканців”, – додав мер Києва.

Голова КМВА Сергій Попко повідомив про одну загиблу жінку та поранених в столиці, більшість з них з минно-вибуховими травмами. Мер Києва заявив, що кількість постраждалих – дев’ять осіб, більшість з них в Солом’янському районі, де вісім людей госпіталізовано. Медики проводять реанімаційні заходи для одного з постраждалих, і надають допомогу на місці ще одному 13-річному хлопцеві.

Повітряні сили розкрили, що ракети, спочатку направлені на Старокостянтинів у Хмельниччині, здійснили поворот і вирішили атакувати столицю.

За останній місяць, внаслідок подібних атак Росії, зазвичай також відбувається випуск ракет з бомбардувальників Ту-22М3 та аеробалістичних “Кинджалів” з Міг-31.

Група Ту-22М3 піднялася у повітря після 6 годин ранку і теж випустила ракети. Удари також були завдані по Харкову.

Перед запуском крилатих ракет приблизно о 5 годині ранку Росія нанесла удар балістичними ракетами по Харкову, що призвело до серії вибухів.

Олег Синєгубов, глава Харківщини, повідомив про руйнування цивільної інфраструктури та житлових будинків.

Після 7 години ранку атаки на Харків повторились. Внаслідок ударів загинули дві жінки, а принаймні 13 людей отримали поранення.

Керівник поліції Харківщини Сергій Болвінов повідомив про пожежу на газогоні та чотири влучання в передмісті Харкова. Внаслідок обстрілу пошкоджені житлові будинки в приватному секторі, а діти і одна жінка отримали осколкові поранення.

Російські сили також зруйнували санаторну школу для хворих дітей в іншому районі. Пізніше стало відомо про повну руйнацію під’їзду багатоквартирного будинку внаслідок обстрілу, де рятівники зараз ведуть рятувальні роботи.

Мер Харкова Ігор Терехов повідомив про проблеми з енергопостачанням та водопостачанням в одній з найпостражаліших частин Київського району.

Також Росія вчинила атаку на Балаклію, запустивши дві ракети С-300.

Близько 7 годин ранку Повітряні сили повідомили про рух балістичних ракет у напрямку Дніпра та Павлограда.

По Павлограду також було нанесено удар крилатими ракетами. За попередньою інформацією, внаслідок атаки загинула одна людина, і є постраждалі, як повідомила місцева влада.

Росія продовжує використовувати комбіновані ракетні атаки, подібні до тих, що відбулися з кінця грудня 2023 року. Зазвичай вона використовує крилаті ракети, аеробалістичні “Кинджали”, а також балістичні ракети С-300 та “Іскандер М”.

Перший подібний удар стався 29 грудня, а наступні – 2, 8 і 13 січня. Варто відзначити, що інтервал між атаками цього разу становив аж десять днів.

Експерти вважають, що затримка у новій атакі може бути пов’язана зі знищенням 15 січня над Азовським морем російського літака радіолокаційного виявлення А-50.

Під час атаки по Києву 29 грудня загинула рекордна кількість людей з початку вторгнення – аж 33 особи.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна отримає більше систем ППО та підписує нові безпекові угоди у липні

Президент України Володимир Зеленський оголосив про свої плани на...

Ситуація з оновленням даних у ТЦК, скільки чоловіків в Україні ще не оновили свої дані

Більшість українських військовозобов’язаних, які фізично з’являються до Територіальних центрів...

Тищенко майже рік проводив перевірки, прикриваючись неіснуючою ТСК

Народний депутат Микола Тищенко, виключений зі "Слуги народу", продовжував...

Курс гривні може зрости на 20% цього літа через борг в 20 млрд доларів

Пішли плітки, що курс гривні може підскочити одразу на...

Чиновники виграли понад 156 мільйонів гривень в онлайн-казино за 2023 рік

За 2023 рік майже 6,5 тисяч українських чиновників задекларували...

Молода дівчина випадково застрелила десантника на застіллі

У Одесі сталася трагічна подія, коли молода дівчина випадково...

Зеленський проти лотереї для призову до армії

Президент Володимир Зеленський у своєму інтерв'ю для американського видання...

Шмигаль перешкоджає фінансуванню захисту енергетики, не дотримуючись рішень Зеленського

Максим Шкіль, власник компанії Autostrada, на своїй сторінці в...