Атака Росії на Київ та Харків: пожежі в квартирах столиці, руйнування під’їзду в Харкові та загиблі

23 січня рано вранці Росія знов вдарила по Україні, запустивши більше десяти крилатих ракет з бомбардувальників Ту-95МС. Близько 6 годин ранку ракети перетнули кордон і, після маневрів, ударили по Києву.

Також були випущені балістичні і крилаті ракети по Харкову, Дніпру і Павлограду, призводячи до жертв в Києві, Харкові і Павлограді. У Харкові цілий під’їзду житлового будинку зазнав руйнувань.Наслідки удару по Харкову, 23 січня

Перші групи ракет пролетіли через Сумщину у західному напрямку через Полтавську, Черкаську та Вінницьку області. Після маневрів над Вінниччиною та Житомирщиною більшість ракет спрямувались на Київ, де працювала система протиповітряної оборони, і де вибухи відбулися.

Свідки повідомили про гучні вибухи у західній і центральній частині столиці, а над Києвом підіймався дим. Військова адміністрація повідомила, що в результаті ракетного удару у Святошинському районі загорілись припарковані автомобілі.

Мер Києва Віталій Кличко уточнив інформацію про руйнування та поранених у столиці, вказавши, що в Святошинському районі горить будівля, легкові авто, і є інформація про влучання уламків у будівлю дитсадка.

У Солом’янському районі вибухова хвиля повибивала вікна в багатоквартирному будинку, де звернулися до медиків з постраждалими. В Солом’янському районі горять кілька квартир житлового будинку, екстрені служби направлені на місце події. Також є влучання у нежитлову будівлю в Печерському районі.Руйнування у Києві 23 січня

“У житловому будинку в Святошинському районі виявлено не здетоновану бойову частину ракети. Проводиться евакуація мешканців”, – додав мер Києва.

Голова КМВА Сергій Попко повідомив про одну загиблу жінку та поранених в столиці, більшість з них з минно-вибуховими травмами. Мер Києва заявив, що кількість постраждалих – дев’ять осіб, більшість з них в Солом’янському районі, де вісім людей госпіталізовано. Медики проводять реанімаційні заходи для одного з постраждалих, і надають допомогу на місці ще одному 13-річному хлопцеві.

Повітряні сили розкрили, що ракети, спочатку направлені на Старокостянтинів у Хмельниччині, здійснили поворот і вирішили атакувати столицю.

За останній місяць, внаслідок подібних атак Росії, зазвичай також відбувається випуск ракет з бомбардувальників Ту-22М3 та аеробалістичних “Кинджалів” з Міг-31.

Група Ту-22М3 піднялася у повітря після 6 годин ранку і теж випустила ракети. Удари також були завдані по Харкову.

Перед запуском крилатих ракет приблизно о 5 годині ранку Росія нанесла удар балістичними ракетами по Харкову, що призвело до серії вибухів.

Олег Синєгубов, глава Харківщини, повідомив про руйнування цивільної інфраструктури та житлових будинків.

Після 7 години ранку атаки на Харків повторились. Внаслідок ударів загинули дві жінки, а принаймні 13 людей отримали поранення.

Керівник поліції Харківщини Сергій Болвінов повідомив про пожежу на газогоні та чотири влучання в передмісті Харкова. Внаслідок обстрілу пошкоджені житлові будинки в приватному секторі, а діти і одна жінка отримали осколкові поранення.

Російські сили також зруйнували санаторну школу для хворих дітей в іншому районі. Пізніше стало відомо про повну руйнацію під’їзду багатоквартирного будинку внаслідок обстрілу, де рятівники зараз ведуть рятувальні роботи.

Мер Харкова Ігор Терехов повідомив про проблеми з енергопостачанням та водопостачанням в одній з найпостражаліших частин Київського району.

Також Росія вчинила атаку на Балаклію, запустивши дві ракети С-300.

Близько 7 годин ранку Повітряні сили повідомили про рух балістичних ракет у напрямку Дніпра та Павлограда.

По Павлограду також було нанесено удар крилатими ракетами. За попередньою інформацією, внаслідок атаки загинула одна людина, і є постраждалі, як повідомила місцева влада.

Росія продовжує використовувати комбіновані ракетні атаки, подібні до тих, що відбулися з кінця грудня 2023 року. Зазвичай вона використовує крилаті ракети, аеробалістичні “Кинджали”, а також балістичні ракети С-300 та “Іскандер М”.

Перший подібний удар стався 29 грудня, а наступні – 2, 8 і 13 січня. Варто відзначити, що інтервал між атаками цього разу становив аж десять днів.

Експерти вважають, що затримка у новій атакі може бути пов’язана зі знищенням 15 січня над Азовським морем російського літака радіолокаційного виявлення А-50.

Під час атаки по Києву 29 грудня загинула рекордна кількість людей з початку вторгнення – аж 33 особи.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Землю накриє магнітна буря: що робити, щоб почуватися краще

На вихідних, 4-5 січня 2025 року, прогнозується висока сонячна...

Зеленський підписав закон про гральний бізнес: головні нововведення

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що кардинально змінює...

Секрети здоров’я: якою є реальна норма температури тіла

Дослідження вчених Стенфордського університету поставило під сумнів усталений медичний...

В Україні обмежили захмарні пенсії чиновників

У 2025 році Україна зробила черговий крок до справедливого...

Знищення культурної спадщини України: понад 1200 пам’яток культури пошкоджено

Культурна спадщина України продовжує зазнавати непоправних втрат внаслідок російської...

Програма “Доступні ліки” отримає рекордне фінансування

Уряд України ухвалив рішення про виділення 2,6 млрд грн...

Зловживання в ДПС: затримали податківця за хабар у $20 тисяч

У Києві затримали співробітника Державної податкової служби, який вимагав...