Батьківщина і УДАР уклали політичний союз перед виборами

Юлія Тимошенко і Віталій Кличко вийшли на новий рівень політичної співпраці. Про неї давно говорили неофіційно, але останні події в Київраді й у парламентських колах підтверджують: союз уже працює. За даними джерел у столичній владі, сторони погодили “понятійний” договір про розподіл ролей на майбутніх виборах.

У Києві Батьківщина отримає 30% списку на вибори до Київради, УДАР — решту 70%. У свою чергу, на парламентських виборах ситуація буде зворотною: 70% квоти отримає “Батьківщина”, а 30% — партія Кличка. Такий розклад виглядає вигідним для обох сторін — Кличко зберігає контроль над столицею, Тимошенко отримує шанс повернутися до великої політики через розкручену мережу УДАРу.

Першим сигналом стали дії “Батьківщини” у справі зняття Володимира Бондаренка з посади секретаря Київради. Спочатку фракція Тимошенко підписала звернення разом із “Слугами народу”, але під час таємного голосування її представники не дали жодного голосу. Таким чином, формально підтримавши ініціативу Банкової, вони насправді її саботували.

Другим маркером стало голосування за проєкт УДАРу, який посилює повноваження мера Києва і позбавляє впливу начальника КМВА. Батьківщина підтримала документ майже в повному складі, окрім тих, кого вважають наближеними до Дениса Комарницького — тіньового куратора частини Київради.

На Банковій цю гру вже помітили. І якщо раніше ще були спроби “фліртувати” з Тимошенко, зараз їх стає менше. Це не лише політичний сигнал, а й потенційна загроза для фінансових донорів обох партій.

Близька до Тимошенко Влада Молчанова, бізнес-партнери її оточення Андрій Веревський та Юрій Косюк, а також інші великі гравці мають усі шанси потрапити в поле зору правоохоронних структур. Аналогічна ситуація вже трапилася з Іллею Кауфманом, Костянтином Жеваго, Віктором Бондарєвим, тими ж Комарницьким і навіть Романом Насіровим — його дружина, до слова, досі є депутаткою Київради від “Батьківщини”.

Політична гра за Київ набирає обертів. Союз Тимошенко і Кличка може радикально змінити розклад не лише в столиці, а й на національному рівні. Але цей союз також загрожує низкою конфліктів з Банковою — особливо, якщо його почнуть сприймати як реальну загрозу для впливу Офісу президента.

Імовірно, найближчі місяці покажуть, чи буде цей союз ситуативною коаліцією заради виборів, чи початком глибшого політичного альянсу.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Їсти корисно — не дорого: нутриціологиня спростовує головні міфи

У соцмережах здорове харчування часто виглядає як розкіш: боули...

В Україні заброньовано лише 5% ІТ-фахівців — Федоров

В Україні заброньовано не більше ніж 5% ІТ-спеціалістів від...

Європа відкриває дороги: «транспортний безвіз» продовжено ще на рік

Українські автомобільні перевізники продовжать працювати без спеціальних дозволів на...

Доходи Залужного під грифом “секретно”: НАЗК пояснило, чому декларація закрита

Інформація про майновий стан та доходи посла України у...

Страсний тиждень 2025: що символізує кожен день перед Великоднем і як готуватись до свята

У 2025 році християни східного обряду святкуватимуть Великдень 20...

Депутат від «Партії регіонів» Владислав Лук’янов після спроби втечі та підозри від СБУ — на волі та в ресторанах

Колишній народний депутат від «Партії регіонів» Владислав Лук’янов, якого...

США хочуть контролювати газопровід «Дружба»: нові вимоги до України

США пропонують Україні нові умови для співпраці, що передбачають...

Чому китайці йдуть воювати за Росію: історії контрактників, які воюють на сході України

Згідно з даними російських ЗМІ, вперше підтверджено факт участі...