Будівництво фортифікацій на Харківщині: Синєгубов розповів, хто за що відповідає

Глава Харківської військової адміністрації, Олег Синєгубов, на пресконференції 17 травня, розкрив деталі будівництва фортифікацій у зоні відповідальності ОВА. Зазначено, що будівництво фортифікацій здійснюється лише на третій лінії оборони, при цьому її початок може відрізнятися від 10 до 30 км від лінії кордону або зони конфлікту, залежно від конкретної ділянки.

Синєгубов пояснив, що всі проєкти, пов’язані з будівництвом на третій лінії оборони, розроблялися Міністерством оборони. Ці проекти включають в себе будівництво бетонних укриттів, настил над ними, а також облаштування ходів сполучень. При цьому військові інженери проводили визначення місць розташування цих споруд.

“Військова адміністрація, її представники та департамент відмовляються брати на себе відповідальність за будівництво фортифікаційних споруд. При отриманні карт-схем, які вказують, що і де має бути зведено, ми розглядаємо це як технічне завдання, де найважливіше – дотримання термінів виконання. Це вже стає нашою відповідальністю”, – заявив Синєгубов.

За його словами, будівництво фортифікацій відбувалося у трьох напрямках: на півночі Харківщини – Сумському напрямку, на північному сході – у Вовчанському напрямку та на сході – у напрямку Куп’янська та Лимана.

“Була чітко визначена кількість фортифікаційних споруд, серед яких взводно-опорні пункти та лінії вибухових загороджень. Наразі не розголошуються їхні складові, проте важливо зазначити, що це стосується першої та другої ліній оборони, які лежать поза нашою відповідальністю”, – пояснив глава ОВА.

Синєгубов признає, що існують території, де роботи зі зведення укріплень були зупинені через постійні обстріли з боку російських військ. Ці об’єкти планувалося передати військовим, проте наразі це стало неможливим через постійні атаки окупантів.

Він також прокоментував зображення, які з’явилися в мережі, із невикористаними “зубами дракона” на околиці села Липці.

“На фото, що поширюються в мережі, видно лише залишки матеріалів, які підрядник привіз на прохання однієї з бригад для майбутнього встановлення. Важливо підкреслити: ці залишки становлять лише 0,4% від загальної кількості виконаних робіт з огороджень такого типу. Таким чином, це віддалена від стратегічного значення кількість тетраедрів”, – додав глава ОВА.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Як зберегти здоров’я мозку: рекомендації НСЗУ

Мозок – це головний керівник нашого організму, і його...

Топ смартфонів середнього класу весни 2025: які моделі доступні в Україні?

Смартфони середнього класу вже давно перестали бути компромісом. За...

Росія готує наступ із Курщини: Зеленський попередив про загрозу ототочення

Російська Федерація накопичує війська біля українського кордону та може...

Менше телефону – більше щастя? Як обмеження екранного часу покращує життя

Чи може скорочення часу в смартфоні справді стати щасливішими?...

Земельна мафія в Києві: як схема Комарницького паралізувала місто

Київ опинився в центрі гучного скандалу, який оголив масштабну...

Митник з Одеси задекларував Audi Q7 за 390 тисяч гривень: чи реальна ця ціна?

Посадовець поста «Одеса-порт» Одеської митниці Сергій Астанкевич придбав елітний...

Член БЕБ Бондаренко не задекларував майно: вартість незадекларованої квартири — 7,76 млн грн

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило перевірку...