Бужанський хоче внести зміни до закону, які дозволять зробити відкритою інформацію щодо мобілізації публічних осіб

У парламенті України знову обговорюється питання прозорості даних військовозобов’язаних, зокрема щодо публічних діячів та громадських активістів. Нардеп від фракції “Слуга народу” Максим Бужанський запропонував внести зміни до закону “Про захист персональних даних” в межах проекту №12197. За його словами, це дозволить відкрити дані військовозобов’язаних осіб, які є публічними фігурами, зокрема активістів, членів громадських об’єднань та благодійних організацій.

Основні моменти нової ініціативи:

  • Дані про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які займають публічні посади, повинні бути доступні для громадськості, але з обмеженням щодо особистої інформації, наприклад, місце проживання чи дата народження.
  • Це має на меті підвищити рівень довіри до військового обов’язку, зокрема, серед громадських активістів, які сприймаються як моральні авторитети нації.
  • Пропонується зберегти обмежений доступ до чутливої інформації, такої як місце проживання чи дата народження, подібно до заходів, що застосовуються у деклараціях державних службовців.

Згідно з цією ініціативою, правдивість інформації щодо ухилення від виконання військових обов’язків серед публічних осіб стане прозорішою. У разі спростування недостовірних звинувачень, це допоможе запобігти формуванню стереотипів, що навіть активісти можуть ухилятися від мобілізації.

Ця ініціатива виникла на фоні ситуацій, коли громадські діячі, волонтери та журналісти опиняються в центрі уваги через звинувачення в ухиленні від служби, що, на думку законодавця, підриває довіру до процесу мобілізації серед звичайних громадян.

Нещодавно, серед таких ситуацій, було звинувачення блогера Сергія Стерненка, якому закинули, що його оголосили в розшук через невиконання повістки, що згодом було спростовано після сплати штрафу. Таких випадків у суспільстві значно більше, що додає політичної та соціальної напруги в країні в умовах війни.

Пропозиція Бужанського має на меті зробити процес мобілізації більш прозорим, щоб уникнути спекуляцій і сприяти більшій довірі серед українців до системи виконання військового обов’язку.

Нагадаємо, що, як з’ясували ЗМІ, від військової служби ухиляються й інші громадські активісти, як-от: журналісти Юрій Ніколов та Юрій Бутусов, головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов, очільник «Фундації DEJURE» Михайло Жернаков, чоловік співзасновниці «ЦПК» Дар’ї Каленюк — Орест Рудий та очільник «ЦПК» Віталій Шабунін, цивільний чоловік ведучої програми «Схеми» Наталки Седлецької — Сергій Якоб, головний редактор «Руху «ЧЕСНО» Олександр Саліженко та головний редактор «НВ» Віталій Сич.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Події 22 липня: День мозку, гамака і пам’яті визволення Сіверськодонецька

Сьогодні у світі відзначають низку подій, що мають як...

На Черкащині судитимуть жінку за спробу нелегального вивезення чоловіка за кордон

На Черкащині завершено досудове розслідування у справі 33-річної жительки...

Китайська плюшева іграшка Labubu завойовує планету і TikTok

Пухнастий, трохи моторошний, з дев’ятьма зубами та величезними очима...

Пізній сніданок захищає серце і знижує ризик діабету — думка експертки

Виявляється, проста зміна в режимі харчування може стати ключем...

Лікарі й інженери попереджають: не працюйте з ноутбуком на колінах

Щодня мільйони людей кладуть ноутбук на коліна, не замислюючись,...

Сир, який можна на дієті: користь пармезану пояснила дієтолог

Попри поширену думку про шкоду твердих сирів для фігури,...

«Сьогодні Каті й Вані — 18 на двох»: відома українська акторка показала зворушливі фото з двійнятами

Українська акторка й ведуча Олена Кравець поділилася рідкісними сімейними...

ДТП під Кривим Рогом: мотоцикліст загинув, пасажирка бореться за життя

На Миколаївській трасі поблизу Кривого Рогу сталася смертельна аварія...