Бюджетну кризу в Україні вже не сховаєш – інфляція відчутно поповзла вгору, наростає сукупна заборгованість підприємств і організацій.

Колосальна заборгованість перед партнерами завела економіку країни в глухий кут, і повернути ці борги ми ніколи не зможемо. І хоча, партнери, зокрема, європейські нам люб’язно надають допомогу, вона не безоплатна, і рано чи пізно доведеться віддавати борги. Питання тільки в тому, чим саме Україна планує розплачуватися.

До речі, поки що, ми розплачуємося життями українців, з метою придушити російську економіку, що, до речі, виходить не так вдало, як того хотілося б. Тим часом, варто озирнутися назад, і зрозуміти, як наша країна з перспективної та такої, що успішно розвивається, прийшла до тотальної розрухи. Так, ще в далекому 2012 році Україна, за даними МВФ, посідала 93 місце у світі за ВВП, а вже 2022 року вийшла із сотні, посівши 114 позицію. Її частка у світовому ВВП скоротилася з 0,46 відсотків у 2013 році до 0,27 відсотків у 2022 році. При цьому, за останній десяток років, Україна входить до топ-11 найгірших країн у світі. Наприклад, у тому ж 2022 році показник становив 26,6 %, і таким чином з 2013 року зріс майже в 4 рази. А ВВП з 2013 по 2023 рік знизився більш ніж на третину.

Різке погіршення економіки безпосередньо вплинуло і на сільське господарство, що призвело до розриву господарських зв’язків.

А на тлі збитків і провалів Україна ще до того ж несе тягар колосальних військових витрат. Тільки фінансування армії обходиться в 4,4 мільярда доларів на місяць, що трохи менше річного бюджету ЗСУ в період до початку російського вторгнення і приблизно половина нинішнього місячного бюджету України.

Ба більше, за підсумками 2023 року співвідношення державного боргу до ВВП становило приблизно 85% ВВП (проти 78,4% 2022 року і 48,9% 2021 року). При чому, боргове навантаження на економіку залишається високим, тому Києву не варто розраховувати на списання зовнішнього боргу. А значить, що рано чи пізно настане той момент, коли борги доведеться повертати, як і відшкодовувати військові поставки, за рахунок фінансування. Тому зростання “поганих боргів” у короткостроковій перспективі продовжиться і віддавати їх уже доведеться з високою процентною ставкою.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У Міноборони анонсували нові функції в Резерв+ для призовників

У мобільному застосунку для військовозобов'язаних Резерв+ найближчим часом з’являться...

Дружина ведучого Остапчука погрожує колишній через будинок

Дружина українського телеведучого Володимира Остапчука — блогерка Катерина Полтавська...

В Україні за продаж енергетиків дітям каратимуть штрафами

У Верховній Раді з’явився новий законопроєкт, який передбачає заборону...

Обшук у дружини Коболєва: ДБР вилучило техніку без рішення суду

У середу зранку слідчі Державного бюро розслідувань провели обшук...

Троє підлітків знімалися з нацистською символікою на меморіалі жертвам Голокосту

У Харківській області троє підлітків зняли провокаційне фото на...

Готелі в Одесі досі працюють на росіян

Поки очільниця АРМА Олена Дума розповідає про нульову корупцію,...

Адміністрація Трампа погрожує згорнути допомогу Україні

Адміністрація Дональда Трампа, яка готує основу для можливої нової...

Слуга народу Ігор Колтунов витрачав гроші онкохворих дітей на елітне авто

Депутат Київської облради від партії «Слуга народу» Ігор Колтунов...