Частота використання хімічної зброї російськими військами в Україні збільшується

Російські окупаційні війська насильно використовують хімічну зброю у  війні проти України, порушуючи Конвенцію про це озброєння, стороною якої є і країна-агресор. Інформація про це наведена в зведенні Інституту вивчення війни (ISW), яке посилається на дані Генерального штабу Збройних сил України.

Відповідно до звіту, з початку повномасштабного вторгнення, яке почалося 24 лютого 2022 року, Збройні сили Росії використали хімічну зброю в Україні принаймні 626 разів. Лише за перші кілька тижнів 2024 року це сталося не менше як 51 раз.

Український Генштаб вказує, що російська армія зараз запускає хімічну зброю проти позицій Сил оборони до 10 разів на день. Зокрема, для цього окупанти використовують дрони, які скидають гранати К-51, наповнені дратівливим газом CS (2-хлорбензалмалононітрил).

Наприклад, 14 грудня 2023 року була зафіксована атака за допомогою нового типу газової гранати, що містила газ CS, використана проти українських позицій. Також, 22 грудня, 810-та бригада морської піхоти Збройних сил Росії визнала використання хімічної зброї проти Збройних сил України, повідомивши про застосування гранат К-51 з безпілотників над позиціями на лівому березі Дніпра в Херсонській області біля села Кринка.

“Росія, яка є учасником Конвенції про хімічну зброю, що забороняє використання хімічної зброї як методу ведення війни, застосовує гранату К-51 в рамках конфлікту проти України, нагадали в Інституті вивчення війни (ISW).

Граната К-51, про яку йдеться, є радянською ручною аерозольною “сльозогінною” гранатою нелетальної дії, розробленою у 70-х роках. Технічні характеристики цього засобу знаходяться на російських сайтах зі зброєю, проте державні органи Росії уникають згадок про використання цього спецзасобу у збройних конфліктах, оскільки за Конвенцією заборонено використання хімічної зброї в бойових діях.

Корпус гранати виготовлений із жорсткого пластику, дно – металеве. Після запалення відбувається реакція, що підвищує тиск усередині корпусу, видавлюючи дно та розпорошуючи порошкоподібну хімічну речовину. Два можливих варіанти складу гранати – CS (2-хлоробензальмалононітрил), який описаний у книзі “Від хлору і фосгену до “Новичка”. Історія радянської хімічної зброї, або хлорпікрин. У закритих приміщеннях дія гранати поширюється на 400 кв. м.”

Граната К-51, розроблена в СРСР для військових і працівників спецслужб, виявляється кількаразово потужнішою, ніж стандартний поліцейський засіб із сльозогінним газом, який застосовується для розгону масових демонстрацій.

Хоча граната відноситься до нелетальних засобів, її велика потужність може тимчасово обеззброїти військовослужбовця, роблячи його уразливим перед летальною зброєю ворога. Контакт з газом призводить до таких неприємних ефектів, як сльозіння очей, з’явлення задишки, кашель, заповнення носових пазух слизом та можливість блювання. Інтенсивність симптомів збільшується з кожною хвилиною перебування в токсичній хмарі.

У листопаді 2023 року російські війська використали хімічну зброю на напрямках Сватівському та Бахмутському. Для атаки на позиції Збройних сил України ворог скористався хлорпікрином, який викликає сильне подразнення очей, шкіри та дихальних шляхів, може призводити до блювоти, запаморочення та конвульсій.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Зниження цін на нафту обіцяє здешевлення бензину та дизпального

В Україні упродовж кількох тижнів може відбутися зниження цін...

Сніг, вітер і -5 °С: синоптики попередили про різке похолодання

На Україну насувається потужне похолодання, що може спричинити серйозні...

Гроші, квартира, Acura: що відомо про доходи заступника голови Одеської ОВА

Антон Шалигайло, який у березні 2024 року був призначений...

Компанію Владислава Бельбаса знову тягнуть до суду: Міноборони вимагає мільйони

Господарський суд міста Києва продовжує розглядати низку позовів Міністерства...

Вкрали на дронах: як оборонне підприємство фінансувало фірми-прокладки

Український оборонний сектор знову опинився в центрі гучного корупційного...

Посол у Ізраїлі не задекларував 40 мільйонів гривень: перевірка НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило численні порушення...

БЕБ вивело на чисту воду схему експорту соняшникової продукції через Львівщину

Бюро економічної безпеки викрило масштабну схему контрабанди через логістичний...

Демчак визнав провину і уникнув тюрми: 3 роки умовно і 2 мільйони для ЗСУ

Вищий антикорупційний суд затвердив заочну угоду про визнання винуватості...