Через корупцію затримується будівництво Національного меморіального військового кладовища

Минулого тижня розкрилася реальна причина затримки в будівництві Національного меморіального військового кладовища. Виявилося, що основними факторами затримки не є “обурені мешканці” або бездіяльність Мінвету, а банальна корупція.

У травні 2023 року Верховна Рада ухвалила закон, що передбачає реалізацію проекту на ділянці в Биківні. Родинам загиблих пояснювали, що вибір цього місця обумовлений його цільовим призначенням, що дозволяє швидше розпочати будівництво. Незважаючи на те, що родини загиблих віддавали перевагу іншому місцю в межах Києва, оскільки це було погоджено з мером Віталієм Кличком ще весною 2022 року, вони змирилися з вибором через обіцянки швидшого завершення проекту.

Однак вже влітку 2023 року проект несподівано загальмував. На зустрічах з родинами загиблих міністр Лапутіна почала ставитися до них зневажливо, а голова Мінвету і директор Інституту національної пам’яті заявили, що Биківня не підходить, і запропонували шукати інше місце. Родини, розчаровані і обурені, були змушені погодитися на варіант у Гатному, після численних запевнянь, що це єдиний можливий варіант.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль публічно обіцяв розпочати поховання в першому кварталі 2024 року, проте зараз, коли наближається останній квартал 2024 року, будівництво ще не розпочалося. Тендер на будівництво, що проводиться державою, містить дискримінаційні вимоги, і переможці тендеру виявилися консорціумом, який пов’язаний з фігурами, що вже перебувають під слідством НАБУ. Виявляється, що Георгій Біркадзе і забудовник Юрій Голик, які мають стосунок до тендеру, були залучені до корупційних схем.

Минулої п’ятниці забудовники, Мінвет, Інститут національної пам’яті та представники майбутнього меморіалу провели прес-конференцію, на якій намагалися зменшити медіаскандал. Переможці тендеру не змогли надати переконливих відповідей на питання про свій досвід у будівництві і причини інтересу до цього проекту.

Утім, питання скасування скандального тендеру залишається невирішеним. Відповідно до заяв на прес-конференції, можливість скасування розглядається лише в разі, якщо буде виявлено, що серед постачальників є російські компанії. Однак, вже є постачальники граніту, що мають зв’язки з Росією, що викликає додаткові питання.

Тим часом родини загиблих продовжують жити в умовах невизначеності, а герої війни, які віддали свої життя, залишаються в моргах та квартирах своїх рідних. Відповідальні посадові особи продовжують відкладати справу на потім, а корупційні схеми перешкоджають реалізації проекту.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна закликає до продовження заборони на участь російських спортсменів у Всесвітніх іграх 2025

Міністерство молоді та спорту України, Міністерство закордонних справ України...

На Київщині затримали посадовця, який організував ухилення від військової служби

На Київщині під судом опинився голова міжрайонної медико-соціальної експертної...

Український репер Потап розсекретив своє місцезнаходження

Відомий український репер і продюсер Олексій Потапенко, більше відомий...

Другий “саміт миру” не відбудеться в листопаді

Другий "саміт миру", який планувався на листопад, не відбудеться,...

Кабінет Міністрів призначив Юлію Кіріллову заступником міністра у справах ветеранів

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення призначити Юлію Кіріллову на...

Екскандидат у мери Кривого Рогу Дмитро Шевчик знайдений мертвим

У Дніпропетровській області, у селищі Кудашівка, було знайдено тіло...

Партія Тимошенко за державні кошти фінансувала пов’язані компанії – ЗМІ

Дослідження руху «Чесно» виявило потенційні корупційні зв’язки політичної партії...

Директор ДТЕК розповів, чи готова Україна до зими

Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко в інтерв'ю BBC наголосив...