Черкаський прокурор “торгував” кримінальними справами: подробиці розслідування

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) ухвалила рішення про звільнення Антона Грекова, прокурора Черкаської обласної прокуратури, через передачу службової інформації стороннім особам та можливу причетність до шахрайських дій.

За даними слідства, з 17 червня 2022 року до 2 квітня 2024 року Греков передав конфіденційну інформацію через WhatsApp, зокрема фотокопії офіційних документів кримінального провадження.

Передача службової інформації та “послуги” за гроші

У лютому 2024 року представник служби безпеки одного з приватних компаній звернувся до Грекова через посередника, щоб зменшити тиск на групу компаній, їхніх власників та керівників у кримінальних справах. Серед фігурантів – Віктор Кравченко, син власника агрокорпорації “ЛНЗ” Дмитра Кравченка. Прокурор погодився “подумати” та почав підтримувати зв’язок із представниками компанії через посередника.

Слідство підтверджує, що Греков передав стороннім особам фотокопії супровідного листа та оприлюдненого акта з обмеженим доступом.

У березні 2024 року, за версією слідства, у Грекова виникла ухвала заволодіти коштами бізнесменів, переконуючи їх у своїх можливостях впливу на кримінальні провадження. Так, довірена особа прокурора нібито отримала $6 тисяч за закриття справи про ДТП, учасницею якої була дружина одного з бізнесменів.

28 березня на автозаправці ще $17,5 тисяч були передані як перша частина обумовленої суми за сприяння у закритті іншої кримінальної справи – щодо заволодіння земельними ділянками у Шполянському районі. 10 квітня передали ще $17,5 тисяч.

Заперечення Грекова та службове розслідування

Антон Греков стверджує, що його затримали безпідставно та що до нього була здійснена провокація. Він заперечує будь-яке знайомство чи контакти з фігурантами справи.

Під час службового розслідування прокурор неодноразово не з’явився на засідання дисциплінарної комісії та просив розглянути скаргу без його участі.

Греков працював у прокуратурі з 2001 року. Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) завершило розслідування та передає матеріали до суду. Його дії кваліфікувалися як замах на шахрайство та підбурення до передачі хабаря за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369, ч. 5 ст. 190 ККУ). Йому та його спільнику загрожує кримінальна відповідальність.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

День Івана: що святкують 8 травня укранці

Цього дня за новим календарем ПЦУ віряни відзначають день...

Україну накриє хмарність, але без дощів — прогноз погоди на четвер

У четвер, 8 травня, більша частина України опиниться під...

Понад 8 тисяч ув’язненим дозволили мобілізуватись до ЗСУ

В умовах повномасштабної війни Україна розглядає можливість мобілізації частини...

Український репер Потап зізнався, що Барселона стала базою для творчості Каменських

Український репер і продюсер Потап (Олексій Потапенко) прокоментував останні...

У Хмельницькому ТЦК чоловік стрибнув із другого поверху, очікуючи на висновок ВЛК

У Хмельницькому чоловік, який проходив військово-лікарську комісію у територіальному...

На трасі Одеса–Рені аварія з летальними наслідками: працює поліція

На трасі Одеса–Рені сталася смертельна аварія, внаслідок якої загинула...

Судитимуть подружжя, що покинуло немовля в сумці на вулиці

У Київській області подружжя постане перед судом за жорстокий...

Видатний фізик Стівен Гокінг передбачив загибель Землі – NASA визнало загрозу реалістичною

За кілька місяців до своєї смерті видатний фізик-теоретик Стівен...