Чому насправді Укрзалізниця підвищує тарифи на перевезення

Постійне підвищення тарифів на вантажні перевезення від “Укрзалізниці” стало темою гострої критики з боку Олени Колесникової, голови галузевої ради Федерації металургів України. Вона заявила, що такі рішення є свідченням неефективності роботи керівництва компанії, особливо в умовах рекордного зростання обсягів перевезень та доходів “Укрзалізниці”.

Колесникова зазначила, що чергове підвищення тарифів для промисловців є “латанням дірок” за рахунок підприємств, які найбільше постраждали. Вона підкреслила, що керівництво “Укрзалізниці” має надати економічне обґрунтування для зміни тарифів, особливо з огляду на концепцію “зближення класів” вантажів, яка, за її словами, є непрактичною.

“Що таке зближення класів? Один використав логістику на 10%, а інший на 110%, а платити ми мусимо однаково? Це абсолютно не економічно обґрунтовано. Тому ми залишаємося на позиції, що “Укрзалізниця” повинна перерахувати тарифи, оскільки вони завищені для промисловості”, — зазначила Колесникова.

Колесникова також вказала на необхідність ефективного управління ресурсами та проведення реформ у “Укрзалізниці”, щоб забезпечити прозорість діяльності компанії і ліквідувати корупцію. За її словами, відсутність реформ і необґрунтовані витрати, які має компанія, свідчать про погане управління.

“Якби вони здійснювали необхідні реформи, не було б дивних закупівель і необґрунтованих витрат. Зараз виглядає так, що ефективність їхньої роботи забезпечується виключно за рахунок підвищення тарифів для тих, хто і так платить більше, ніж це обґрунтовано”, — зазначила вона.

“Укрзалізниця” демонструє рекордні обсяги перевезень, за перше півріччя 2024 року компанія звітує про прибуток у розмірі 3,1 млрд грн. Однак, згідно з прогнозами, до кінця року може бути зафіксований збиток у розмірі 2,7 млрд грн. Керівництво компанії поки що не пояснило причини можливого збитку, але вже ініціювало нове підвищення тарифів на вантажні перевезення.

Європейська бізнес асоціація закликала “Укрзалізницю” зосередитися на пошуку внутрішніх резервів та скороченні операційних витрат, а не перекладати свої фінансові проблеми на бізнес.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Колишній військком з Броварів «забув» задекларувати розкішне майно

У січні 2024 року колишній очільник Броварського військкомату Юрій...

В Україні понад 1,5 мільйона осіб не оновили дані в ТЦК

Щомісяця Україна мобілізує близько 30 тисяч людей. Водночас, за...

Ексголову податкової викрили у приховуванні розкішної нерухомості та землі

Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо колишнього керівника...

Яке свято 20 липня: народні прикмети, заборони та традиції дня

У суботу, 20 липня, православні християни за новим календарем...

20 липня в Україні дощитиме, але спеки не буде

У суботу, 20 липня, більшість областей України очікує комфортна...

“Я не втікач”: співак Винник заявив, що живе в Німеччині вже 25 років

Олег Винник — як той колишній, про якого вже...

Реєстраторка КМДА незаконно переоформила землю в центрі Києва: збитки понад 14 мільйонів

Правоохоронці викрили чергову схему незаконного переоформлення комунальної землі в...

Фірма з кримінальною історією будує госпіталь ветеранів за кошти ЄС

Проєкт будівництва корпусу Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни, що...