Чому Україні важливо дотримуватися “війни за правилами” у Курській операції

У контексті активних бойових дій на території Росії, українська армія в Курській області підкреслює свою відданість міжнародним воєнним стандартам. Зайшовши на територію Росії в рамках Курської операції, Україна має на меті не лише виконати стратегічні завдання, але й чітко демонструвати свою готовність дотримуватися норм і правил ведення війни, встановлених міжнародним правом.

Це частина ширшого наративу з боку Києва, який прагне диференціювати себе від російського способу ведення війни, а також не втратити підтримку своїх західних союзників, пише видання Politico.

“Для нас важливо не бути схожими на тих, хто приніс нам війну з грабежами та зґвалтуваннями. Я дуже пишаюся нашими солдатами, що у нас нічого подібного немає”, – сказав президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання Politico під час пресконференції у Києві минулого тижня.

На відео, які поширює Україна, видно, як українські військові спілкуються з російськими мирними жителями та приносять їм їжу та воду.

Все, що суперечить цьому наративу, є ризиком, пише видання. Це означає, що українська ракета, яка помилково влучить у російську школу, або солдат, який вб’є російського мирного жителя, негайно обернуться на користь Москви.

Водночас Росія з такими обмеженнями не стикається, вона неодноразово порушувала закони війни під час свого вторгнення в Україну.

Вона порушила Статут ООН, атакувавши суверенну країну та анексувавши частину її території. Вона порушує Женевські конвенції у тому, як вона поводиться з цивільним населенням.

Це й невибіркові атаки на житлові будинки, вокзали та торгові центри, це й катування та масові вбивства на окупованих російською армією територіях, як-от Буча. За це Україна хоче, щоб міжнародний кримінальний суд притягнув Росію до відповідальності.

МКС вже видав ордер на арешт Путіна, заявивши, що він не зупинив незаконну депортацію дітей з України до Росії.

“Сьогодні Росія вчиняє три основні типи злочинів: загарбницьку війну, воєнні злочини та геноцид”, – цитує Politico американську неурядову організацію Інститут миру США.

Львів

Автор фото,ДСНС

Підпис до фото,4 вересня вночі Росія вдарила по центру Львова, знищивши пів сотні житлових будинків і вбивши принаймні семеро людей

Те, що Україна “воює за правилами”, відіграє важливу роль у створенні легітимності української держави та допомагає отримати військову, дипломатичну, фінансову та моральну підтримку з боку інших країн, зазначив австралійський генерал у відставці Мік Раян.

Окупаційні сили повинні “вжити усіх заходів, що залежать від них, щоб відновити та забезпечити, наскільки це можливо, громадський порядок і безпеку”, йдеться у статті 43 Гаазьких положень 1907 року.

Україна створила свою першу військову комендатуру у Суджі, але поки що невідомо, чи зможе вона ефективно виконувати керівні функції в регіонах за межами міста, де точаться бої, а контроль над територією переходить із рук у руки, зазначає Politico.

“Ми не маємо перевірених даних, за винятком Суджі, де очевидно, що воно під контролем української армії, і це підтверджено візитами журналістів”, – цитує видання правозахисника Андрія Яковлева.

Гуманітарна місія

Україна намагається відновити водопостачання, на контрольованих нею територіях, де все ще живуть кілька сотень росіян, працюють лікарі, сказав Politico Вадим Мисник, речник оперативного тактичного угрупування “Сіверськ”, яке відповідає за Курську операцію.

“Ми рахуємо кількість людей, про яких нам доведеться піклуватися. Багато хто з них у перші дні ховався від нас, але коли побачили людське ставлення, стали більше виходити і просити допомоги. У нас є спеціальні загони, які їм допомагають”, – додав Мисник.

Київ допустив міжнародних журналістів у захоплені ним райони, опублікував десятки відео, на яких українські солдати гуманно ставляться до місцевих жителів, і звернувся до таких організацій, як Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ), щоб вони приїхали й спостерігали за ситуацією.

Понад 130 тисяч жителів евакуювали з Курської області, а 20 тисяч залишилися, повідомив виконуючий обов’язки губернатора Курської області Олексій Смирнов.

Київ закликав Москву відкрити гуманітарний коридор, щоб дозволити місцевим жителям втекти, але Кремль поки що не відповів, сказала Politico віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук під час форуму в Києві минулого тижня.

Небезпека для цивільного населення стає все більш очевидною, оскільки Росія починає бити по Суджі.

“Місцеві постійно запитують, чому їхня армія так їх бомбить”, – сказав Мисник, додавши, що українці показують їм фотографії українських міст, як-от Авдіївка, перетворених на пустку через російські атаки.

ДЖЕРЕЛОВВС
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Жеребкування ЧС-2026: з ким зустрінеться Україна

Збірна України з футболу опинилася у другому кошику під...

Шпигунка під прикриттям волонтерства: агентку ФСБ засудили до 15 років тюрми

В Україні суд засудив до 15 років позбавлення волі...

Як зміниться рух поїздів “Укрзалізниці” у грудні

З грудня 2024 року "Укрзалізниця" запроваджує зимовий розклад руху...

Українська легенда спорту Харлан спростувала чутки про завершення кар’єри

Дворазова олімпійська чемпіонка, одна з найтитулованіших українських спортсменок Ольга...

Росія готується до десятка масованих атак

Російська Федерація продовжує активно готуватися до нових масованих ударів...

S.T.A.L.K.E.R. 2 побила рекорд українських ігор у Steam

Після 15 років очікувань, нескінченних переносів і навіть скасувань,...

Ексдиректор Оператора ГТС вимагає премію в 10,5 млн грн

Колишній генеральний директор Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон...

Україна готова відновити авіасполучення

Україна на 95% готова відновити авіаперевезення, проте це залежить...