Чому закликають Україну розпочати мирні переговори з РФ: як Київ повинен реагувати?

В Україні знову говорять про необхідність негайних переговорів з Росією, які вже стали предметом обговорення після активізації миротворчих ініціатив Китаю та нової пропозиції Туреччини виступити як платформа для мирного саміту. До розмов приєднався Папа Римський Франциск, який фактично запропонував Україні капітулювати “доки ситуація не погіршилася”. Що означають такі висловлювання і дипломатичні ініціативи, і як реагувати на них Україні та її союзникам?

Микола Мельник, старший лейтенант, лицар ордена Богдана Хмельницького та колишній командир роти 47-ї бригади, є експертом Аналітичної групи “Левіафан”. Він вважає, що такі виступи на тему переговорів з боку Китаю, Туреччини та Ватикану не є випадковими. “Це свідчить про те, що росіяни через таких посередників розкривають свої карти, намагаючись змусити Україну піти на переговори”, – вважає Мельник. Він додає, що росіяни, ймовірно, усвідомлюють, що військові успіхи, подібні до тих, що були під Авдіївкою, стали неможливими, і стратегія продовження війни може бути самогубною для Росії.

Мельник вважає, що це може бути позитивною новиною для України, оскільки країна може сконцентруватися на побудові оборонних споруд і відсидітися в обороні. “Така війна вигідна нам у довгостроковій перспективі”, – вважає експерт. Однак він зауважує, що для успішної оборони Україні потрібно вирішити проблеми з кадровим складом та озброєнням.

Щодо реакції України та її союзників, Мельник впевнений, що Україна не піде на переговори за російськими умовами, а Росія змінить свої підходи у війні та дипломатії. “Хто з нас виявиться ефективнішим, побачимо наприкінці весни-початку літа цього року”, – констатує Мельник.

Ігор Рейтерович, керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку, розглядає активізацію розмов про переговори як звичайне явище, пов’язане як зі змінами на фронті, так і з політичними подіями. Він зазначає, що Україна повинна продовжувати реалізовувати свій мирний план та залучати міжнародну підтримку для нього.

“Нам слід спокійно ставитися до подібних заяв та пропозицій. Вони були, є і будуть аж до закінчення війни”, – підкреслює Рейтерович. “Головне завдання України – реалізувати свій мирний план та залучити до нього якнайбільше країн, використовуючи міжнародне право”.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Віталій Кличко отримав 1,1 млн грн роялті від британського агентства спікерів

Мер Києва Віталій Кличко задекларував дохід у розмірі понад...

Настя Каменських зворушливо привітала Потапа з днем народження

8 травня український репер, продюсер та шоумен Потап святкує...

САП вимагає конфіскації авто родини екскерівника Харківського ТЦК

Державне бюро розслідувань спільно з Нацагентством з питань запобігання...

У 2025 році пенсії держслужбовців сягнуть 17 тисяч

В Україні пенсіонери, які працюють на державній службі, можуть...

Збройний конфлікт у передмісті Києва: стрілянина забрала життя чоловіка і жінки

У четвер, 8 травня, в селі Софіївська Борщагівка під...

Українцям загрожують віялові відключення світла влітку

Влітку українцям можуть загрожувати відключення електроенергії через дефіцит стабільної...

На Львівщині прикордонник вкрав бойовий дрон і намагався продати його за $17 тисяч

У Львівській області викрили прикордонника, який намагався незаконно продати...

Полякова та Єфросиніна пройшлись по Тіні Кароль у новому випуску шоу «Дорослі дівчатка»

Тіна Кароль знову стала героїнею жартів у шоу «Дорослі...