Чому закликають Україну розпочати мирні переговори з РФ: як Київ повинен реагувати?

В Україні знову говорять про необхідність негайних переговорів з Росією, які вже стали предметом обговорення після активізації миротворчих ініціатив Китаю та нової пропозиції Туреччини виступити як платформа для мирного саміту. До розмов приєднався Папа Римський Франциск, який фактично запропонував Україні капітулювати “доки ситуація не погіршилася”. Що означають такі висловлювання і дипломатичні ініціативи, і як реагувати на них Україні та її союзникам?

Микола Мельник, старший лейтенант, лицар ордена Богдана Хмельницького та колишній командир роти 47-ї бригади, є експертом Аналітичної групи “Левіафан”. Він вважає, що такі виступи на тему переговорів з боку Китаю, Туреччини та Ватикану не є випадковими. “Це свідчить про те, що росіяни через таких посередників розкривають свої карти, намагаючись змусити Україну піти на переговори”, – вважає Мельник. Він додає, що росіяни, ймовірно, усвідомлюють, що військові успіхи, подібні до тих, що були під Авдіївкою, стали неможливими, і стратегія продовження війни може бути самогубною для Росії.

Мельник вважає, що це може бути позитивною новиною для України, оскільки країна може сконцентруватися на побудові оборонних споруд і відсидітися в обороні. “Така війна вигідна нам у довгостроковій перспективі”, – вважає експерт. Однак він зауважує, що для успішної оборони Україні потрібно вирішити проблеми з кадровим складом та озброєнням.

Щодо реакції України та її союзників, Мельник впевнений, що Україна не піде на переговори за російськими умовами, а Росія змінить свої підходи у війні та дипломатії. “Хто з нас виявиться ефективнішим, побачимо наприкінці весни-початку літа цього року”, – констатує Мельник.

Ігор Рейтерович, керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку, розглядає активізацію розмов про переговори як звичайне явище, пов’язане як зі змінами на фронті, так і з політичними подіями. Він зазначає, що Україна повинна продовжувати реалізовувати свій мирний план та залучати міжнародну підтримку для нього.

“Нам слід спокійно ставитися до подібних заяв та пропозицій. Вони були, є і будуть аж до закінчення війни”, – підкреслює Рейтерович. “Головне завдання України – реалізувати свій мирний план та залучити до нього якнайбільше країн, використовуючи міжнародне право”.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Хіт “Врубай” зібрав 35 мільйонів переглядів: Parfeniuk став лідером “Місячної аудиторії”

Стримінгова платформа YouTube Music запровадила новий показник – "Місячна...

The Independent: Найкривавіші битви війни в Україні ще попереду

Після трьох років повномасштабної війни бойові дії в Україні...

Жіноча збірна України перемогла Албанію у стартовому матчі Ліги націй-2025

Жіноча національна збірна України з футболу успішно розпочала виступи...

Напад на військового ТЦК в Одесі: чоловік застосував газ і відкрив вогонь

В Одесі 28-річний житель Березівського району напав на військовослужбовця...

Штурми Білогорівки та Часового Яру: втрати Росії перевищили 20 тисяч

За період із квітня 2024 року по лютий 2025...

Суд і Мін’юст допомогли вивести $3 млн “Альфа-Банку” через офшор

Попри санкції президента Володимира Зеленського проти "Альфа-Банку" та його...

В Україні прогнозують потепління з початку березня: температура сягне +16°C

Останні дні лютого в Україні ще залишатимуться холодними, однак...

ДБР розслідує зловживання владою командиром 207-го батальйону ТрО

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру командиру 207-го...