Чому закликають Україну розпочати мирні переговори з РФ: як Київ повинен реагувати?

В Україні знову говорять про необхідність негайних переговорів з Росією, які вже стали предметом обговорення після активізації миротворчих ініціатив Китаю та нової пропозиції Туреччини виступити як платформа для мирного саміту. До розмов приєднався Папа Римський Франциск, який фактично запропонував Україні капітулювати “доки ситуація не погіршилася”. Що означають такі висловлювання і дипломатичні ініціативи, і як реагувати на них Україні та її союзникам?

Микола Мельник, старший лейтенант, лицар ордена Богдана Хмельницького та колишній командир роти 47-ї бригади, є експертом Аналітичної групи “Левіафан”. Він вважає, що такі виступи на тему переговорів з боку Китаю, Туреччини та Ватикану не є випадковими. “Це свідчить про те, що росіяни через таких посередників розкривають свої карти, намагаючись змусити Україну піти на переговори”, – вважає Мельник. Він додає, що росіяни, ймовірно, усвідомлюють, що військові успіхи, подібні до тих, що були під Авдіївкою, стали неможливими, і стратегія продовження війни може бути самогубною для Росії.

Мельник вважає, що це може бути позитивною новиною для України, оскільки країна може сконцентруватися на побудові оборонних споруд і відсидітися в обороні. “Така війна вигідна нам у довгостроковій перспективі”, – вважає експерт. Однак він зауважує, що для успішної оборони Україні потрібно вирішити проблеми з кадровим складом та озброєнням.

Щодо реакції України та її союзників, Мельник впевнений, що Україна не піде на переговори за російськими умовами, а Росія змінить свої підходи у війні та дипломатії. “Хто з нас виявиться ефективнішим, побачимо наприкінці весни-початку літа цього року”, – констатує Мельник.

Ігор Рейтерович, керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку, розглядає активізацію розмов про переговори як звичайне явище, пов’язане як зі змінами на фронті, так і з політичними подіями. Він зазначає, що Україна повинна продовжувати реалізовувати свій мирний план та залучати міжнародну підтримку для нього.

“Нам слід спокійно ставитися до подібних заяв та пропозицій. Вони були, є і будуть аж до закінчення війни”, – підкреслює Рейтерович. “Головне завдання України – реалізувати свій мирний план та залучити до нього якнайбільше країн, використовуючи міжнародне право”.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Прогноз курсу до кінця листопада

На останньому тижні осені на валютному ринку України не...

Жеребкування ЧС-2026: з ким зустрінеться Україна

Збірна України з футболу опинилася у другому кошику під...

Шпигунка під прикриттям волонтерства: агентку ФСБ засудили до 15 років тюрми

В Україні суд засудив до 15 років позбавлення волі...

Як зміниться рух поїздів “Укрзалізниці” у грудні

З грудня 2024 року "Укрзалізниця" запроваджує зимовий розклад руху...

Українська легенда спорту Харлан спростувала чутки про завершення кар’єри

Дворазова олімпійська чемпіонка, одна з найтитулованіших українських спортсменок Ольга...

Росія готується до десятка масованих атак

Російська Федерація продовжує активно готуватися до нових масованих ударів...

S.T.A.L.K.E.R. 2 побила рекорд українських ігор у Steam

Після 15 років очікувань, нескінченних переносів і навіть скасувань,...

Ексдиректор Оператора ГТС вимагає премію в 10,5 млн грн

Колишній генеральний директор Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон...