Заступниця директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Наталія Рудуха раніше працювала у трьох банках, які потім були визнані неплатоспроможними і ліквідовані. До того ж, у двох з цих банків вона була не просто рядовим співробітником, а заступницею голови правління. Як Рудуха вплинула на долю цих банків розбиралися у цьому матеріалі.
Спочатку, за інформацією з відкритих джерел, Наталія Рудуха працювала провідною економісткою, а згодом головною економісткою відділу операційного обліку банку «Надра», який згодом був ліквідований після її звільнення. Головна економістка так «наекономила», що банк довелося визнати неплатоспроможним.
Згодом Рудуха пішла працювати в «Астра Банк». Спочатку вона займала там посаду головної бухгалтерки, а потім її підвищили до заступниці голови правління банку. Проте і цей банк був визнаний судом неплатоспроможним.
Ось і другий банк, який, не без участі пані Наталії, довели до краху. Визнання одного банку неплатоспроможним у кар’єрі може бути випадковістю, але два – це вже закономірність. Проте й на цьому невдачі банків, коли туди приходить працювати Наталія Рудуха не закінчуються.
По-справжньому змінив кар’єру пані Наталії банк «Контракт», куди вона прийшла працювати заступницею голови правління у березні 2015 року. Опинилася вона там, швидше за все, не випадково і ось чому.
2014 рік для банку «Контракт» став роковим, тому що саме тоді банк купив ізраїльський мільярдер Йехіам Авіссар (про якого майже нічого не відомо). Вже через два місяці після того, як банк з «американського» став «ізраїльським», всім клієнтам «Контракту» стало зрозуміло, що подальше співробітництво з банком призведе до краху їхнього бізнесу.
Згодом банк отримує нову адміністрацію, яку, схоже, ретельно підбирали. Головою Правління банку «Контракт» стала Ірина Потапенко, яка раніше була директором київського відділення “Універсал банка” і ніколи не займала посад такого високого рангу. Проте головна роль у процесі «доведення «Контракту» до самогубства» їй не дісталася. Роль «смотрящего» отримав Ілля Марчевський, який є близьким другом Едуарда Ставицького – тіньового партнера бізнесмена-втікача Сергія Курченка. Ймовірно, саме тому вже у перші дні нового правління банку були видані кредити на суму 30 млн гривень і 8 млн доларів компаніям, пов’язаним з Курченком.
Провернути всі схеми Марчевському навряд чи вдалося б без участі Наталії Рудухи, яка має вже «вдалий досвід» роботи в банках, які визнавали неплатоспроможними, і знає всі схеми швидкого вичерпання фінансового ресурсу банків.
У жовтні 2015 року банк «Контракт» був визнаний неплатоспроможним та пізніше був ліквідований. Згідно з даними на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (де зараз і працює головна героїня тексту) зазначається, що напередодні запровадження у ПАТ Банк “Контракт” тимчасової адміністрації, керівництво банку влаштувало розпродаж майна без фактичного надходження коштів на рахунки та перерахування коштів юридичних осіб на рахунки фізичних. Це призвело до того, що сума відшкодування за рахунок Фонду гарантування значно зросла.
Майже одночасно з визнанням банку “Контракт” неплатоспроможним Рудуха отримала посаду у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб. З жовтня 2015 року вона працювала провідною бухгалтеркою відділу супроводження виведення неплатоспроможних банків з ринку, з січня 2016 року – провідною бухгалтеркою управління з питань врегулювання неплатоспроможних банків, а вже через два місяці – з березня 2016 року – зайняла посаду керівника відділу бухгалтерського обліку неплатоспроможних банків.
Проте й на цій посаді довго працювати не довелось, у червні 2016 року Рудуху призначили заступницею директора-розпорядника ФГВФО. Варто зазначити, що вся нова адміністрація банку «Контракт» отримала потім непогані посади в інших банках, проте саме Рудуха отримала найкраще місце – у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, де може тепер офіційно розпоряджатися майном ліквідованих банків.
Вже на посаді заступниці директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів вона не перестала нищити банки і стала фігуранткою кількох кримінальних проваджень, зокрема вкладники одного з ліквідованих банків звинуватили Наталію Рудуху у начебто вимаганні 50% за відшкодування втрачених ними коштів. Проте поки ніякої відповідальності пані Наталія не понесла, а розуміючи з чиєї руки вона могла бути призначена в Фонд гарантування вкладів, швидше за все й не понесе.