Чи готова Україна до компромісу заради миру

Президент України Володимир Зеленський змінює риторику щодо війни з Росією. Його заяви про можливість дипломатичних рішень для повернення окупованих територій та ідея про членство України в НАТО навіть без звільнення всіх регіонів викликають неоднозначну реакцію в суспільстві та за кордоном. Чи є це кроком до миру, чи вимушеною реакцією на військові та політичні реалії?

Під час серії інтерв’ю Зеленський висловив готовність розглянути припинення війни за умови гарантій безпеки для України, зокрема через вступ до НАТО. Ще нещодавно він твердо заявляв про необхідність повного повернення територій, однак зараз президент зазначає, що українська армія поки що не має достатньо ресурсів для звільнення всіх окупованих регіонів.

“Нашій армії не вистачає сил для звільнення окупованих територій. Ми повинні знайти дипломатичні рішення”, — сказав Зеленський в інтерв’ю японському Kyodo News.

Ідея тимчасового “замороження” конфлікту набуває ваги, але сам Зеленський наголосив, що це можливо лише з позиції сили, адже без цього російська агресія може відновитися у майбутньому.

Одним із центральних елементів нової стратегії є прагнення Зеленського інтегрувати Україну до НАТО навіть у нинішніх умовах. Проте перспективи членства виглядають невизначеними, адже Альянс не готовий прийняти країну з незавершеним конфліктом.

Колишній генсек НАТО Єнс Столтенберг натякнув, що навіть тимчасова передача окупованих територій Росії може бути допустимою, якщо Київ отримає серйозні гарантії безпеки. Однак для українського суспільства такий компроміс залишається болючим питанням.

Рівень підтримки тривалих бойових дій серед українців знижується. Опитування Gallup показує, що 52% населення виступають за переговори, тоді як торік цей показник становив лише 27%. Це свідчить про те, що українське суспільство все частіше шукає альтернативи нескінченному протистоянню.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав зосередитися на посиленні військової допомоги Україні. Водночас Європейський Союз обіцяє підтримувати Київ “стільки, скільки буде потрібно”. Але фінансова підтримка, необхідна Україні, вражає — лише на 2024 рік уряд оцінює потребу у 120 мільярдів євро.

Якщо ж адміністрація Дональда Трампа, у разі його повернення до влади, скоротить допомогу, як він неодноразово обіцяв, Україна може опинитися в складній ситуації.

Росія, як і раніше, не демонструє зацікавленості в мирних переговорах. Кремль витрачає значні ресурси на продовження війни, хоча щоденні втрати перевищують тисячу військових. Москва наполягає на тому, що Київ має відмовитися від намірів вступу до НАТО, і лише це може стати основою для мирного врегулювання.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

ЗМІ дізналися, що чиновниця КМДА замість відрядження відпочивала у Іспанії

Під час війни, коли кожна копійка бюджету міста повинна...

ОП активізує роботу проти п’ятого президента

Наші джерела в Офісі Президента повідомляють, що Андрій Єрмак...

“Орєшник” не зможе збити жодна система ППО, що є в Україні

Україна активно застосовує ЗРК Patriot і SAMP-T для захисту...

24 мільйони на комп’ютери: ексзаступник міністра постане перед судом

Служба безпеки України повідомила про підозру колишньому заступнику міністра...

Репер-утікач Потап вирішив розважати Захід російськими хітами

Колишній популярний український репер і продюсер Олексій Потапенко, більш...

Ухилянтів від мобілізації не штрафують через брак грошей у держави

Лише 12% громадян, які проігнорували заочні повістки, отримали штрафи....

НАБУ викрило топпосадовця МВС у корупційних схемах на 16 млн

НАБУ та САП викрили масштабну корупційну схему за участю...

Кому доведеться платити за “зайві метри” нерухомості?

З 2025 року в Україні власники житлової нерухомості, площа...