Чи погодиться Україна на мобілізацію з 18 років: які кулуарні домовленості з США

Чутки про можливе зниження віку мобілізації до 18 років активно ширяться в інформаційному просторі. Джейк Салліван, радник президента США з національної безпеки, заявив, що Україні, можливо, доведеться ухвалити таке рішення. Це, за словами джерел в Офісі Президента (ОП), стало одним із ключових питань у переговорах із Вашингтоном.

Наші джерела повідомляють, що президент України Володимир Зеленський ще восени обговорював це питання з президентом США Джо Байденом, коли було потрібно вирішити питання про новий пакет військової допомоги. Тоді, за даними інсайдерів, Зеленський нібито погодився на це рішення, але вирішив поки відкласти його для більш вагомих торгів із новою адміністрацією Білого дому, яка може прийти до влади після виборів у США.

Україна веде виснажливу війну з Росією, яка потребує значних людських ресурсів. Зниження віку мобілізації дозволить розширити кількість осіб, придатних до військової служби. Однак таке рішення викликає значний суспільний резонанс і породжує запитання:

  • Чи готове суспільство до такого кроку?
  • Чи є інші способи поповнення армії без залучення наймолодших?

На сьогодні мінімальний вік мобілізації в Україні становить 20 років. Водночас 18-річні можуть вступати до лав Збройних сил України лише на добровільній основі.

Сполучені Штати залишаються ключовим партнером України у війні проти російської агресії. Однак будь-яка фінансова чи військова підтримка супроводжується певними умовами. В ОП наголошують, що питання зниження віку мобілізації обговорюється у контексті стратегічного партнерства, але остаточного рішення ще немає.

Ідея залучення 18-річних до мобілізації викликає неоднозначну реакцію. Критики вказують на психологічну і фізичну незрілість цієї вікової групи, тоді як прихильники вважають це вимушеним заходом в умовах війни.

Як зазначають експерти, зниження віку мобілізації може стати політичною “червоною лінією” для президента Зеленського. З одного боку, це потенційно посилить обороноздатність країни, з іншого – може підірвати довіру серед виборців.

Питання залишається відкритим. Але очевидно одне: у боротьбі за незалежність і підтримку західних партнерів Україна вимушена ухвалювати складні та непопулярні рішення.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У тещі підрядника Міноборони вилучили 68,5 тисяч доларів

Суд відмовився знімати арешт із десятків тисяч доларів готівкою,...

Колишня керівниця Пенсійного фонду в Києві підозрюється у розкраданні мільйонів

У Києві правоохоронці викрили масштабну корупційну схему під час...

На Житомирщині пролунав потужний вибух: ситуація під контролем Зеленського

У Житомирській області тривають роботи з ліквідації наслідків потужного...

Маків день 3 липня: чим особливе свято і які заборони існують

3 липня віряни вшановують пам’ять святителя Анатолія, патріарха Константинопольського...

В Україну повертається спека: синоптики попереджають про +34

Погода в Україні з 3 липня почне різко змінюватися...

Ознаки високого рівня цукру в крові на які варто звернути увагу

Високий рівень цукру в крові є характерною ознакою діабету...

У Сумській області затримали жінку за спробу продажу немовляти

Прокурори Сумщини направили до суду обвинувальний акт стосовно 35-річної...

Користь клітковини для травлення та імунітету

Клітковина — важливий компонент здорового харчування, що міститься у...