Чи погодиться Україна на мобілізацію з 18 років: які кулуарні домовленості з США

Чутки про можливе зниження віку мобілізації до 18 років активно ширяться в інформаційному просторі. Джейк Салліван, радник президента США з національної безпеки, заявив, що Україні, можливо, доведеться ухвалити таке рішення. Це, за словами джерел в Офісі Президента (ОП), стало одним із ключових питань у переговорах із Вашингтоном.

Наші джерела повідомляють, що президент України Володимир Зеленський ще восени обговорював це питання з президентом США Джо Байденом, коли було потрібно вирішити питання про новий пакет військової допомоги. Тоді, за даними інсайдерів, Зеленський нібито погодився на це рішення, але вирішив поки відкласти його для більш вагомих торгів із новою адміністрацією Білого дому, яка може прийти до влади після виборів у США.

Україна веде виснажливу війну з Росією, яка потребує значних людських ресурсів. Зниження віку мобілізації дозволить розширити кількість осіб, придатних до військової служби. Однак таке рішення викликає значний суспільний резонанс і породжує запитання:

  • Чи готове суспільство до такого кроку?
  • Чи є інші способи поповнення армії без залучення наймолодших?

На сьогодні мінімальний вік мобілізації в Україні становить 20 років. Водночас 18-річні можуть вступати до лав Збройних сил України лише на добровільній основі.

Сполучені Штати залишаються ключовим партнером України у війні проти російської агресії. Однак будь-яка фінансова чи військова підтримка супроводжується певними умовами. В ОП наголошують, що питання зниження віку мобілізації обговорюється у контексті стратегічного партнерства, але остаточного рішення ще немає.

Ідея залучення 18-річних до мобілізації викликає неоднозначну реакцію. Критики вказують на психологічну і фізичну незрілість цієї вікової групи, тоді як прихильники вважають це вимушеним заходом в умовах війни.

Як зазначають експерти, зниження віку мобілізації може стати політичною “червоною лінією” для президента Зеленського. З одного боку, це потенційно посилить обороноздатність країни, з іншого – може підірвати довіру серед виборців.

Питання залишається відкритим. Але очевидно одне: у боротьбі за незалежність і підтримку західних партнерів Україна вимушена ухвалювати складні та непопулярні рішення.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Чому насправді вирішили “реорганізувати” антикорупційні органи

Наше джерело в Офісі Президента повідомляє, що Андрій Єрмак...

Застосунок Резерв+ розширив перелік підстав для відстрочки від призову

Україна продовжує цифровізувати процес військового обліку — вже з...

У родичів нардепа Христенка знайшли документи НАБУ і дані детективів — СБУ провела обшуки

Служба безпеки України разом з Офісом Генпрокурора провела обшуки...

Гарвардські вчені: вік матері впливає на стать майбутніх дітей

Довгий час вважалося, що ймовірність народження хлопчика або дівчинки...

Фірма батьків голови Запорізької ОВА отримала 8 мільйонів від обласної лікарні

Запорізька обласна клінічна лікарня укладає багаторічні договори на проведення...

З ОАЕ до України екстрадували організаторку афери на 50 мільйонів

Національна поліція України повідомила про екстрадицію з Об’єднаних Арабських...

Скандал навколо ярмарків у Дніпровському районі Києва: мільйонні втрати й антисанітарія

У Дніпровському районі столиці зафіксовано масштабні проблеми з організацією...