Чи повторить Кубраков схему з “Великим будівництвом” в Міноборони

Призначення Олександра Кубракова, колишнього міністра інфраструктури, радником міністра оборони Рустема Умєрова стало темою для широких дискусій. Питання, яке виникає в контексті цього призначення, стосується його попередніх досягнень та скандалів, пов’язаних із його роботою на чолі Міністерства інфраструктури.

Кубраков, за часів роботи в уряді, неодноразово опинявся в центрі корупційних скандалів, пов’язаних із масштабною програмою “Велике будівництво”, тендерами та багатомільярдними контрактами. Зокрема, він звинувачувався в тому, що лобіював інтереси окремих компаній, що монополізували ринок інфраструктурних робіт. Найбільш обговорюваними стали підряди компанії “Автомагістраль-Південь”, яка, за даними журналістів, отримувала мільярди гривень з бюджету через маніпуляції на тендерах та знижену конкуренцію.

Власне, ця компанія, поряд з “Ростдорстроєм”, стала символом картельних змов, адже часто вигравала тендери, де конкуренція була мінімальною. Це ставало можливим завдяки низьким цінам на тендерах, а також взаємодії з певними чиновниками, які допомагали просувати інтереси цих компаній.

В той час, як “Автомагістраль-Південь” отримувала мільярдні контракти, компанії часто ставали об’єктами критики за неякісне виконання робіт. Проте правоохоронці не проявляли ініціативи щодо розслідування цих фактів.

Якщо говорити про корупційні зв’язки Кубракова, важливо зазначити, що лобіювати інтереси зазначених компаній йому допомагали люди з найближчого оточення президента – голова програми “Велике будівництво” Олег Голик та бізнесмен Юрій Тимошенко. Вони, як стверджують джерела, забезпечували укриття для тих компаній, що брали участь у мільярдних тендерах.

І ось тепер Кубраков знову на передовій, але цього разу – на фронті оборони країни. Призначення його радником у Міністерстві оборони викликає серйозні побоювання, чи не стане це ще одним кроком до корупційних схем у сфері оборони. Адже за часів його роботи на посаді міністра інфраструктури провалений захист енергетичної інфраструктури, зокрема Трипільської ТЕС, і незавершене будівництво фортифікацій у зоні ООС залишають багато питань.

Зокрема, згадуються “зуби дракона”, які мали бути побудовані на Сумщині для зміцнення оборони, але так і залишились лише на складах, не зігравши жодної ролі в обороні.

На фоні таких попередніх невдач та корупційних звинувачень призначення Кубракова виглядає сумнівним. Як буде розвиватись ситуація на новому “фронті”? Чи здатен він внести вклад у справу оборони, чи стане оборонний сектор ще одним джерелом корупції? Це питання потребує відповіді від уряду, адже Україна не може собі дозволити ще один провал у сфері постачання і логістики для Збройних сил.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У Черкаській області мати викинула новонароджену доньку на смітник

На Черкащині сталася трагедія, яка сколихнула місцеву громаду. У...

Девід Леммі прогнозує завершення війни в Україні до Великодня

Глава британського МЗС Девід Леммі поділився прогнозом щодо можливого...

НАБУ взялося за депутатку “Слуги народу” через незаконне збагачення

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура...

У Києві затримали керівника Держпродспоживслужби, який вимагав хабар за ввезення морепродуктів

Правоохоронці Києва викрили одного з керівників Держпродспоживслужби, який, за...

Українці змушені платити за доставку газу, навіть якщо не споживають його

З 1 січня українці отримують нові платіжки за доставку...

Бюджет України втрачає мільйони через блокування законів

В Україні вже не вперше виникає ситуація, коли законопроєкти,...

Британія і українська еліта готуються до зміни президента

За інформацією наших джерел в Офісі Президента, в Україні...

В Україні посилено відповідальність за домашнє насильство

З 19 грудня 2024 року набув чинності новий закон,...