Чи повторить Кубраков схему з “Великим будівництвом” в Міноборони

Призначення Олександра Кубракова, колишнього міністра інфраструктури, радником міністра оборони Рустема Умєрова стало темою для широких дискусій. Питання, яке виникає в контексті цього призначення, стосується його попередніх досягнень та скандалів, пов’язаних із його роботою на чолі Міністерства інфраструктури.

Кубраков, за часів роботи в уряді, неодноразово опинявся в центрі корупційних скандалів, пов’язаних із масштабною програмою “Велике будівництво”, тендерами та багатомільярдними контрактами. Зокрема, він звинувачувався в тому, що лобіював інтереси окремих компаній, що монополізували ринок інфраструктурних робіт. Найбільш обговорюваними стали підряди компанії “Автомагістраль-Південь”, яка, за даними журналістів, отримувала мільярди гривень з бюджету через маніпуляції на тендерах та знижену конкуренцію.

Власне, ця компанія, поряд з “Ростдорстроєм”, стала символом картельних змов, адже часто вигравала тендери, де конкуренція була мінімальною. Це ставало можливим завдяки низьким цінам на тендерах, а також взаємодії з певними чиновниками, які допомагали просувати інтереси цих компаній.

В той час, як “Автомагістраль-Південь” отримувала мільярдні контракти, компанії часто ставали об’єктами критики за неякісне виконання робіт. Проте правоохоронці не проявляли ініціативи щодо розслідування цих фактів.

Якщо говорити про корупційні зв’язки Кубракова, важливо зазначити, що лобіювати інтереси зазначених компаній йому допомагали люди з найближчого оточення президента – голова програми “Велике будівництво” Олег Голик та бізнесмен Юрій Тимошенко. Вони, як стверджують джерела, забезпечували укриття для тих компаній, що брали участь у мільярдних тендерах.

І ось тепер Кубраков знову на передовій, але цього разу – на фронті оборони країни. Призначення його радником у Міністерстві оборони викликає серйозні побоювання, чи не стане це ще одним кроком до корупційних схем у сфері оборони. Адже за часів його роботи на посаді міністра інфраструктури провалений захист енергетичної інфраструктури, зокрема Трипільської ТЕС, і незавершене будівництво фортифікацій у зоні ООС залишають багато питань.

Зокрема, згадуються “зуби дракона”, які мали бути побудовані на Сумщині для зміцнення оборони, але так і залишились лише на складах, не зігравши жодної ролі в обороні.

На фоні таких попередніх невдач та корупційних звинувачень призначення Кубракова виглядає сумнівним. Як буде розвиватись ситуація на новому “фронті”? Чи здатен він внести вклад у справу оборони, чи стане оборонний сектор ще одним джерелом корупції? Це питання потребує відповіді від уряду, адже Україна не може собі дозволити ще один провал у сфері постачання і логістики для Збройних сил.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Під час перевірки військових документів побили військовослужбовців ТЦК

Сьогодні в одній із громад Рівненської області двоє чоловіків...

Лікарі б’ють на сполох: Ozempic пов’язують із втратою зору

Медики дедалі частіше фіксують випадки втрати зору серед пацієнтів,...

Директорка Інституту демографії: “Без імміграції Україна приречена на скорочення населення”

Навіть повне повернення українських біженців не зможе змінити демографічний...

Україна отримає боєприпаси для ППО на суму 300 мільйонів гривень від партнерів

Як повідомляють наші джерела, на найближчій зустрічі Контактної групи...

Фіцо заявив, що має “моральне право” перекрити газ для України

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо знову зробив скандальну заяву щодо...

Посвідчення мисливця за хабар: у Держлісагентстві провели обшуки

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили масштабну корупційну схему...

Харків’янин відкрив стрілянину у кафе: поліція затримала хулігана

У Харкові поліція затримала чоловіка, який влаштував стрілянину в...

Бізнес на окупованих територіях: екснардеп підлаштувався під РФ

Правоохоронці викрили колишнього народного депутата України та його синів,...