Чи стане Волинська трагедія перешкодою на шляху України до ЄС

Останнім часом відносини між Україною і Польщею знову опинилися в центрі уваги міжнародної політики через нещодавні заяви польського міністра національної оборони Владислава Косіняка-Камиша. Висловлене ним твердження, що Україні доведеться вирішити питання Волинської трагедії 1943 року, щоб мати можливість вступити до Європейського Союзу, викликало широкий резонанс у політичних колах обох країн.

Ця заява привернула увагу українських народних депутатів Миколи Княжицького і Володимира В’ятровича, породила широкий резонанс та спричинила палкі обговорення як у Польщі, так і в Україні.

Микола Княжицький, коментуючи ситуацію, різко відреагував на заяву польського міністра, назвавши питання Волинської трагедії «вигадкою» та «піаром на словах». Він зазначив, що хоча трагедія, що відбулася у 1943 році, була жахливою, наразі основними питаннями є ексгумація польських жертв та відновлення пам’ятних таблиць, що стосуються українців, загиблих від рук НКВС. «Ці питання вирішимо», – запевнив Княжицький у своєму фейсбуці, підкресливши готовність української влади знайти рішення.

Володимир В’ятрович, у свою чергу, поділився своїми враженнями від нещодавніх зустрічей у Варшаві та Ґданську з польськими колегами. Він акцентував увагу на тому, що обговорення в основному стосувалося сучасних і майбутніх аспектів відносин між Україною та Польщею. «Усі розмови були про нині і завтра», – зазначив він, критикуючи спроби окремих польських політиків прив’язати сучасні стосунки до минулих конфліктів.

В’ятрович підкреслив, що історичні конфлікти між українцями та поляками часто використовувала Росія для досягнення своїх цілей, і закликав до конструктивного діалогу, а не до акцентування на старих ранах.

Цю точку зору підтримав і заступник глави МЗС Польщі Павел Яблонський, який заявив, що без вирішення питання ексгумації останків жертв Волинської трагедії Україні не слід мріяти про вступ до ЄС. Це стало ще одним сигналом для України про необхідність вирішення цих болючих питань.

До відома, у липні 2023 року польський Сейм ухвалив резолюцію, що вшановує пам’ять жертв Волинської трагедії на її 80-ті роковини. У документі підкреслюється, що польсько-українське примирення має включати визнання провини і вшанування пам’яті жертв. Українська сторона, своєю чергою, погодилася на початок пошуково-ексгумаційних робіт на могилах поляків, убитих Українською повстанською армією в 1945 році в містечку Пузники на Поділлі.

Ситуація навколо Волинської трагедії продовжує залишатися чутливою темою у відносинах між Україною та Польщею. Важливо, щоб ці питання були вирішені з увагою до історичних фактів та повагою до пам’яті жертв, а також з розумінням сучасних політичних реалій та потреб обох країн.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Подивиться ці 12 фільмів у листопаді

Цей місяць обіцяє бути насиченим для кіноманів, адже на...

10 ознак, що ваша кішка вам повністю довіряє

Любителі кішок знають: ці тварини мають унікальний характер і...

Ада Роговцева потрапила до лікарні: донька акторки поділилася подробицями про її стан

Народна артистка України Ада Роговцева була госпіталізована до столичного...

Танець Траволти та Турман у «Кримінальному чтиві»: прихований сенс культової сцени, якій 30 років

Цього року культовому фільму Квентіна Тарантіно «Кримінальне чтиво» виповнюється...

Україна витратила понад 30% запасів ППО на відбиття останньої масованої атаки РФ — джерело

Українські сили протиповітряної оборони були змушені витратити понад 30%...

Прем’єр Канади Трюдо спрогнозував завершення війни в Україні у найближчі місяці

Канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо висловив сподівання, що війна в...

The Times: Велика Британія припинила постачання ракет Storm Shadow Україні через виснаження власних запасів

Британія змушена була припинити постачання крилатих ракет Storm Shadow...

В Києві готуються випустити на маршрути автобуси, замість тролейбусів (ДЖЕРЕЛА)

Як повідомляють наші джерела, через проблеми з електропостачанням у...