Чи варто боятися російського наступу на Запоріжжя

На тлі заяв про можливий російський наступ на Запоріжжя експерти оцінюють ситуацію як радше спробу створити паніку, ніж реальну загрозу. Попри активність ворога на Запорізькому напрямку, українські військові й аналітики сходяться на думці: у росіян бракує ресурсів для масштабного наступу.

За словами керівника Ради резервістів Сухопутних військ Івана Тимочка, російські окупанти стикаються з численними труднощами в регіоні. Хоча локальні атаки і спроби захопити кілька сіл можливі, це більше інформаційна кампанія, ніж стратегічна ініціатива.

“Коли росіяни на Вовчанському напрямку просунулися на кілька кілометрів, інформаційний ґвалт створював ілюзію масштабного наступу. Схоже відбувається і зараз із Запоріжжям”, — зазначає Тимочко.

Ключовою проблемою для росіян залишається так званий Роботинський виступ — прорив ЗСУ у російські оборонні позиції. Це змушує окупантів постійно шукати слабкі місця в обороні українських військ, що значно виснажує їхні ресурси.

Хоча російські сили мають безперебійну логістику завдяки залізничному сполученню вздовж узбережжя Азовського моря, вузька зона постачання перебуває під постійними ударами української артилерії та ракетних систем. Як зазначає Тимочко, це ускладнює постачання не лише на Запоріжжі, але й у тимчасово окупованому Криму.

The Economist повідомив про підготовку Росії до “сміливого” наступу на Запоріжжя. Проте, за словами Владислава Селезньова, ексречника Генштабу ЗСУ, навіть за наявності 90-тисячного угруповання “Днепр”, реальні перспективи наступу обмежені. ЗСУ активно укріплюють позиції навколо Запоріжжя, що зводить ризики до мінімуму.

Українське командування не ігнорує цей напрямок. Розвідка і сили оборони постійно моніторять ситуацію, вживаючи превентивних заходів. За словами Тимочка, ці дії можуть виглядати непомітними, але їхня ефективність не викликає сумнівів.

“Критики помилково вважають, що підготовка повинна супроводжуватися масовими переміщеннями техніки. Однак сучасна війна — це, насамперед, грамотна стратегія та вогневий контроль, а не показові маневри”, — наголошує він.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна видобуватиме більше газу: запущено нову свердловину

Україна продовжує робити кроки до енергетичної незалежності, збільшуючи обсяги...

Чи підвищать пенсії у 2025 році? Нові вимоги до стажу і виплат

У 2025 році система пенсійного забезпечення в Україні зазнає...

Колишній чоловік Ані Лорак знову у центрі уваги: хто його нова супутниця

Колишній чоловік Ані Лорак, турецький бізнесмен Мурат Налчаджиоглу, знову...

Хто втратить бронювання і кого зможуть мобілізувати з 1 грудня

Із 1 грудня в Україні набувають чинності оновлені правила...

Якою буде погода у кінці листопада

Українська осінь завершується мінливою погодою: морози, дощі та мокрий...

Суддя ВАКС “вибила” собі півмільйона компенсації через карантин

Суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Сікора, яку НАЗК підозрює...

Рада послабила покарання для корупціонерів

Верховна Рада України ухвалила скандальні зміни до Кримінального кодексу,...

184 українські компанії опинилися у санкційних списках РНБО

Станом на сьогодні, в Україні під санкціями Ради національної...