Чиновниця МСЕК зі Львова не змогла пояснити походження 12,7 млн грн

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило суттєві порушення у декларації голови міжрайонної спеціалізованої профпатологічної медико-соціальної експертної комісії Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи Зіновії Николишин. Йдеться про незадекларовані земельні ділянки, невідповідність доходів і витрат та недостовірні дані про заощадження. Загальна сума невідповідностей склала 12,75 млн гривень.

Згідно з результатами перевірки за 2023 рік, Николишин не внесла у декларацію три земельні ділянки у Вірлівській сільській раді Зборівського району Тернопільської області, які ще з 2010 року належать члену її сім’ї. Також чиновниця задекларувала готівку у розмірі 60 тисяч доларів та 500 тисяч гривень власних коштів, а для члена сім’ї – 240 тисяч доларів і 800 тисяч гривень. Однак під час пояснень вона заявила, що допустила технічну помилку та випадково вказала суму, яка в десять разів перевищує реальні заощадження. НАЗК не прийняло цей аргумент, оскільки він не мав документального підтвердження.

Агентство проаналізувало доходи сім’ї Николишин з 1998 по 2023 рік. Виявилося, що сукупний дохід подружжя за цей період становив 3 мільйони гривень. Водночас їхні витрати на придбання нерухомості та автомобіля значно перевищували цей дохід. Зокрема, у 2019 році сім’я купила житловий будинок за 2,41 млн гривень, а також земельну ділянку за 189 тисяч гривень. У 2021 році вони придбали Volkswagen Touareg 2019 року випуску за 1,47 млн гривень. Загалом витрати склали 4 мільйони гривень, що вже перевищувало їхній офіційний дохід.

Щодо походження значних грошових активів, чиновниця стверджувала, що ці кошти накопичувалися протягом усього життя та були отримані у спадок, а також що її чоловік заробляв великі гроші в Сибіру та на Камчатці ще у 80-90-х роках. Однак вона не змогла надати документальні підтвердження цих джерел доходу. Крім того, НАЗК встановило, що Николишин не внесла виправлення у декларацію, хоча мала таку можливість протягом 30 днів після її подання.

Виявлені порушення ставлять під сумнів законність походження коштів посадовиці. Наразі справа може бути передана до правоохоронних органів для подальшого розслідування.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Чому аптечні ціни зросли після реформи МОЗ

Міністерство охорони здоров’я оголосило про здешевлення сотні популярних ліків....

Суд покарав уманського воєнкома штрафом за вимагання

Щоб «відмазатися» від армії, студент духовної академії звернувся до...

Після введення ліміту на перекази з картки на картку обсяг транзакцій впав на 80 мільярдів

Обсяг переказів з картки на картку в Україні впав...

Турчинов визнав, що більшість військових у Криму здалися без бою

Колишній в.о. президента Олександр Турчинов заявив, що у 2014...

Посадовець з Києва вимагав гроші за нелегальну торгівлю алкоголем

У Києві затримали начальника відділу у справах підприємництва Деснянської...

Активи в крипті та темне минуле: що відомо про очільника ПлейСіті Геннадія Новікова

Державне підприємство ПлейСіті, яке створили на заміну КРАІЛ для...

Шмигаль погодив виплати для 180 прифронтових громад: куди підуть гроші

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про виділення 1,8 мільярда...

Хто такий Олег Григоров і чим живе новий очільник Сумщини

15 квітня Кабінет Міністрів України погодив кандидатуру генерал-майора поліції...