Чиновниця МСЕК зі Львова не змогла пояснити походження 12,7 млн грн

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило суттєві порушення у декларації голови міжрайонної спеціалізованої профпатологічної медико-соціальної експертної комісії Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи Зіновії Николишин. Йдеться про незадекларовані земельні ділянки, невідповідність доходів і витрат та недостовірні дані про заощадження. Загальна сума невідповідностей склала 12,75 млн гривень.

Згідно з результатами перевірки за 2023 рік, Николишин не внесла у декларацію три земельні ділянки у Вірлівській сільській раді Зборівського району Тернопільської області, які ще з 2010 року належать члену її сім’ї. Також чиновниця задекларувала готівку у розмірі 60 тисяч доларів та 500 тисяч гривень власних коштів, а для члена сім’ї – 240 тисяч доларів і 800 тисяч гривень. Однак під час пояснень вона заявила, що допустила технічну помилку та випадково вказала суму, яка в десять разів перевищує реальні заощадження. НАЗК не прийняло цей аргумент, оскільки він не мав документального підтвердження.

Агентство проаналізувало доходи сім’ї Николишин з 1998 по 2023 рік. Виявилося, що сукупний дохід подружжя за цей період становив 3 мільйони гривень. Водночас їхні витрати на придбання нерухомості та автомобіля значно перевищували цей дохід. Зокрема, у 2019 році сім’я купила житловий будинок за 2,41 млн гривень, а також земельну ділянку за 189 тисяч гривень. У 2021 році вони придбали Volkswagen Touareg 2019 року випуску за 1,47 млн гривень. Загалом витрати склали 4 мільйони гривень, що вже перевищувало їхній офіційний дохід.

Щодо походження значних грошових активів, чиновниця стверджувала, що ці кошти накопичувалися протягом усього життя та були отримані у спадок, а також що її чоловік заробляв великі гроші в Сибіру та на Камчатці ще у 80-90-х роках. Однак вона не змогла надати документальні підтвердження цих джерел доходу. Крім того, НАЗК встановило, що Николишин не внесла виправлення у декларацію, хоча мала таку можливість протягом 30 днів після її подання.

Виявлені порушення ставлять під сумнів законність походження коштів посадовиці. Наразі справа може бути передана до правоохоронних органів для подальшого розслідування.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Посадовці Міноборони просували потрібну компанію в тендерах — держава втратила десятки мільйонів

У системі Міністерства оборони України викрито масштабну корупційну схему,...

“Успіх — це самотність”: українська співачка зізналася, що не має друзів у шоу-бізнесі

Українська співачка Тіна Кароль вразила своїх шанувальників несподіваним зізнанням...

Удар з неба: «Булава» перемагає «Ланцет» на фронті

Український ударний дрон-камікадзе «Булава» — це не просто новинка...

Генерал поліції Герасимчук курує масштабні схеми у Хмельницькій області

За інформацією джерел у правоохоронному середовищі, генерал поліції третього...

Сардини — недооцінене джерело здоров’я: чому їх варто їсти частіше

Попри доступну ціну й широку наявність у магазинах, сардини...

Чотири аргументи на користь Android, які не залишають шансів iOS

Попри популярність iPhone, багато користувачів свідомо обирають Android —...

Кривий Ріг залишився взимку без тепла через схему з продажем обладнання на металобрухт: підозрюють 10 осіб

У Кривому Розі взимку без опалення залишилась половина міста...