21 лютого за новим церковним календарем православні згадують преподобного Тимофія Олімпійського, архієпископа Євстафія Антіохійського, а також Козельщинську (Козельщанську) ікону Божої Матері. Цей день в народі прозвали Тимофій Весняний, оскільки з цього часу починається поступове потепління і очікують на прихід весни. Віряни також відзначають його як день пам’яті святого Тимофія Олімпійського, пустельника, що жив у VIII столітті.
Преподобний Тимофій Олімпійський народився в Італії і здобув своє ім’я через свою діяльність біля гори Олімп, де він працював у монастирі. Згодом він вирішив стати відлюдником і багато років прожив на самоті, молячись та подорожуючи пустелями. Святитель здобув дар зцілення та вигнання нечистої сили, його життя стало прикладом благочестя та служіння Богові.
Що стосується Козельщинської ікони Божої Матері, то вона отримала свою назву від міста Козельщина на Полтавщині. Ікона стала відомою завдяки чуду, коли одна з графинь, звернувшись до неї, зцілилася від паралічу. Ікона стала чудотворною, і після цього її почали поклонятися численні паломники. Зараз ікона зберігається в Козельщанському Різдвяно-Богородицькому жіночому монастирі.
Згідно з народними прикметами, погода на 21 лютого, або Тимофія Весняного, є вісником майбутньої весни. Якщо цього дня повітря тепле і сухе, це означає, що весна буде теплою, а якщо струнки починають течуть – час для ранніх польових робіт. Також з цього дня починається рух соку в кленах і березах, тому не слід рубати дерева.
В цей день церква засуджує лихослів’я, плітки, брехню, лінь та заздрість. Вірянам радять не відмовляти в допомозі та не ображати тварин. Також цей день є сприятливим для генерального прибирання в домі.