ДБР порушило кримінальну справу проти засновника української студії GSC Game World Сергія Григоровича

Джерела в правоохоронних органах повідомили, що ДБР порушило кримінальну справу проти засновника української студії GSC Game World, відомої за серією ігор S.T.A.L.K.E.R., Сергія Григоровича.

За нашими даними, справа проходить під номером 62022000000001034 від 14.12.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 (передача матеріальних ресурсів незаконним збройним або воєнізованим формуванням держави-агресора), ч. 2 ст. 209 (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом), а також за ч. 2 ст. 332-2 (незаконне перетинання державного кордону України).

Навіть відкрита українська позиція щодо війни не врятувала Григоровича від уваги силовиків. Джерела повідомили, що Григорович причетний до злочинної діяльності, пов’язаної з отриманням незаконних доходів і ухиляється від сплати податків. Також, імовірно, він причетний до відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом.

Ігри Григорович (наприклад, S.T.A.L.K.E.R), незважаючи на правовий режим воєнного стану в Україні, продаються в державі-агресорі. Але всупереч публічним заявам Григоровича та його представників у соціальних мережах про припинення продажів комп’ютерних ігор, його компанії обходять санкції щодо резидентів РФ.

Силовики встановили, що з цією метою Григорович і його помічники використовували криптомости та заборонені в Україні російські платіжні системи для зарахування та списання коштів через анонімні крипто- і веб-гаманці, а також системи онлайн-переказів, банківські рахунки підконтрольних юридичних осіб, які зареєстровані за кордоном і перебувають під санкціями РНБО України.

Загальний дохід від продажів комп’ютерних ігор у РФ, який отримують компанії та сервіси, контрольовані Григоровичем і пов’язаними з ним фізичними особами, становить понад 5 мільйонів доларів США на рік. При цьому податки з доходів, отриманих на території Російської Федерації, сплачуються до бюджету держави-агресора.

Згідно з наявною інформацією, протягом 2019-2022 років Григорович офіційно через українські банківські установи перевів понад 40 мільйонів гривень (за курсом на кінець 2021 року – 1,4 млн доларів США).

Також встановлено, що 28.03.2022 о 16:14 Григорович незаконно перетнув кордон України, використовуючи систему “Шлях” для волонтерів, через пункт пропуску Устилуг на кордоні з Польщею.

Потім незаконно отримані грошові кошти через банківські рахунки підконтрольних фіктивних юридичних осіб були переведені на офшорні банківські рахунки, відкриті у фінансових установах-нерезидентах.

Сергій Григорович дуже б хотів закрити кримінальну справу, яку на нього відкрило ДБР.

Для цього навіть довелося витратитися на машини для ЗСУ. Але українські силовики не купилися на такий благодійний жест.

Джерела в правоохоронних органах повідомили, що нині рахунок Григоровича щільно трясуть. Слідство встановило, що в Україні в нього є такі банківські рахунки:

– UA803510050000026202807528407 в АТ “УКРСИББАНК”
– 26206805716358 в АТ “УКРСИББАНК”
– 26006054032500 в АТ “УКРСИББАНК”
– 26209001079165 у ВАТ “КБ “ГЛОБУС”
– 26201010811638 у Публічному акціонерному банку “Південний”
– 26200054032500 в АТ “УКРСИББАНК”

Наші джерела також зазначили, що у Григоровича планують забрати практично всі активи, а саме: рухоме і нерухоме майно, корпоративні права, частки в статутному капіталі юридичних осіб, банківські рахунки тощо, які належать Григоровичу або кінцевим бенефіціарним власником яких є Григорович.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

НАБУ викрило розкрадання 231 млн у Національному інституті раку

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили...

Мінус один нардеп: Олесь Довгий іде з політики та складає мандат

Позафракційний народний депутат України Олесь Довгий повідомив про завершення...

Мерка Василькова Баласинович задекларувала понад мільйон доходу і чужу нерухомість

Очільниця Василькова Наталія Баласинович у 2024 році вперше задекларувала...

Фірма з оточення нардепа “Юзіка” освоює сотні мільйонів на Трипільській ТЕС

Поки Трипільська ТЕС відновлюється після російських обстрілів, державні підприємства...

Які відпустки доступні військовим під час війни: роз’яснення Мін’юсту

Попри війну, українське законодавство передбачає низку видів відпусток для...

Продукти для армії перетворили на бізнес: затримано 9 фігурантів справи

Співробітники Державного бюро розслідувань спільно з Офісом Генерального прокурора...

“Слів не вистачає”: як артисти відреагували на ракетну атаку 17 червня

Після масованої ракетної атаки в ніч на 17 червня,...

Розробник “Резерв+” виїхав за кордон під час війни

Роман Ланський, співзасновник IT-компанії Strimco і співрозробник мобільних застосунків...