День ангела 18 лютого: кого вітаємо за церковним календарем

18 лютого за новим церковним календарем православні відзначають пам’ять святителя Агапіта сповідника, єпископа Синадського, а також святителя Лева I, папи Римського. Цього дня віряни також згадують про традиції та прикмети, пов’язані з цією датою.

Згідно з новим календарем, у 2023 році Православна церква України перейшла на новоюліанський стиль, тому фіксовані свята відзначаються на 13 днів раніше. Однак частина вірян все ще дотримується старого юліанського календаря, зберігаючи його в релігійних громадах та монастирях.

Святитель Агапіт та святитель Лев I

Святитель Агапіт сповідник народився в III-IV століттях у Каппадокії. Він вступив до монастиря в юному віці, де через молитви та піст отримав дар чудотворення. Під час правління імператора Лікінія, Агапіт був примушений служити у війську, але після того, як почалися гоніння на християн, він став мучеником. Після його звільнення новим імператором Костянтином Великим, Агапіт став єпископом Синадським, де проявив себе як мудрий і справедливий правитель.

Святитель Лев I, який народився в середині V століття, обрав духовний шлях і став архідияконом при папі Сиксті III. Після його смерті Лев став папою Римським. Він був великим захисником православ’я і скликав IV Вселенський Собор, на якому було засуджено єресь монофізитів. Лев також прославився своїм втручанням у ситуацію з гуннами та їхнім вождем Аттілою, завдяки чому Італія була врятована від руйнувань.

Церковне свято за старим стилем

Згідно з юліанським календарем, 18 лютого (3 березня за старим стилем) православні вшановують святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського, та ікону Божої Матері Єлецько-Чернігівську.

Прикмети на 18 лютого

У народі 18 лютого відзначають свято Агап, Вівсянки, або Вівсянкін день, який символізує початок весни, коли з’являється пташка вівсянка, що «веде за собою весну». В цей день існують різні прикмети, пов’язані з урожаями: якщо день ясний, буде хороший врожай, якщо чутно грім — чекайте багатого врожаю. Жовта пташка вівсянка вважається символом удачі.

Що не можна робити 18 лютого

Церква засуджує лихослів’я, плітки, брехню, жадібність, заздрість та лінь. У цей день не можна ображати тварин, відмовляти в допомозі іншим, а також сумувати і перебувати в зневірі.

Що можна робити 18 лютого

У цей день віряни звертаються до святителів Агапіта та Лева з молитвою про зцілення від недуг. У народі це також час готуватися до польових робіт. Господині пекли пиріжки з вівсяного борошна, а також вівсяне печиво і булочки у формі пташок.

День ангела 18 лютого

18 лютого святкують іменини Агапіт, Анна, Василь, Віктор, Володимир, Лев і Павло за новим стилем. За старим стилем день ангела відзначають Феодосій, Агафія, Мака, Антон, Євген, Василина.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Зеленський підпише угоду зі США щодо корисних копалин

Президент України Володимир Зеленський незабаром підпише угоду зі Сполученими...

Комбату київської ТРО вручили підозру за фальшиві відрядження Шабуніна

Державне бюро розслідувань (ДБР) висунуло підозру комбату київської Територіальної...

Морози відступають: коли в Україні розпочнеться потепління

В Україні цього тижня очікуються останні морози перед потеплінням,...

Поліцейський на Київщині отримав 9 років за смертельну ДТП в стані алкогольного сп’яніння

Суд Київської області виніс вирок начальнику відділу превенції одного...

Яку ціну Україна має заплатити за підтримку США

В останні місяці в україно-американських відносинах стався суттєвий поворот,...

Колишній керівник державного спецекспортера підозрюється у відмиванні грошей на суму понад $46 млн

Правоохоронці викрили колишнього керівника одного з державних спецекспортерів, який...

Звільнення з військової служби за віком не можливе під час мобілізації

Згідно з положеннями закону «Про військовий обов’язок і військову...

Держаудитслужба виявила фінансові порушення в Києві на 444,5 млн гривень

За останні п’ять років органи Державної аудиторської служби (Держаудитслужби)...