Колишній власник “Дельта Банку” уникає сплати боргів на 50 мільярдів

Ексвласник збанкрутілого “Дельта Банку” Микола Лагун уже понад десять років переховується у Відні та намагається оформити банкрутство, визнаючи лише 7 з понад 50 мільярдів гривень боргів. Тим часом, його бізнес-активи в Україні продовжують працювати, а нерухомість і земля – приносити дохід.

Аналітики і журналісти з’ясували: Лагун не просто не бідний, а контролює земельний банк площею сотні тисяч гектарів у Київській, Івано-Франківській, Чернігівській областях та навіть у Криму. Причому все це – через мережу підставних осіб і компаній, серед яких найчастіше фігурують чотири прізвища: Литвин, Сергієнко, Миколенко та Чабала.

Офіційно Лагун володіє лише кількома компаніями, проте через структуру пов’язаних осіб контролює значно більше. Найпоказовіший кейс – Білогородка під Києвом. Формально тут розташовані активи щонайменше чотирьох фірм: “Крем-1”, “Графіті-2”, “Бородянінвестменс” та “Град Вільне”, які володіють понад 300 га землі. Орієнтовна вартість – понад 1,2 млрд грн.

Окремо варто згадати про елітні ділянки в Козині: колишні турбази, які перетворюються на котеджні містечка. За даними з відкритих джерел, забудова тут ведеться повільно, але вартість землі – захмарна. Йдеться про мільйони доларів, які держава навіть не намагається повернути як компенсацію боргів перед Нацбанком та Фондом гарантування.

Не менш показовий кейс – Івано-Франківщина. Тут Лагун через пов’язані компанії володіє 147 га курортної землі в селі Бистрець. Ще понад 60 га сільськогосподарських угідь записані на структури, пов’язані з Лагуном у Чернігівській області.

Також ексбанкір контролює низку комунальних активів, зокрема, “Облтеплокомуненерго” і “Ніжинтепломережі”, що оперують у сфері теплопостачання. Їхня цінність не лише у тарифах, а й у землі, на якій розташовані котельні – це ще один потенційний інвестиційний ресурс, поки держава мовчки спостерігає.

Кримські активи, які формально належать сестрі Лагуна, також досі приносять прибутки. Йдеться, зокрема, про ЖК “Сонячний” у Ялті та низку комерційної нерухомості в Севастополі. Оскільки повернути цю власність юридично складно, лишається питання: чому не заарештовано хоча б українські активи?

Лагун визнає лише 7 з 50+ мільярдів боргів, а погашати їх обіцяє з “клеркської” зарплатні у Відні. Водночас його структури в Україні заробляють, а активи не заарештовуються навіть попри очевидну пов’язаність із тими ж Сергієнком чи Литвином.

Нагадаємо: 10 років тому саме Лагун і його “Дельта Банк” стали символом банківської піраміди. І досі залишається питання – чому цей символ безкарності досі поза відповідальністю, хоча його активи буквально лежать на поверхні.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Співачка Міка Ньютон поділилася романтичним фото з чоловіком-американцем

Українська співачка Міка Ньютон, яка вже багато років мешкає...

Нова очільниця Голосіївської РДА була пов’язана зі схемами “Укрбуду”

Призначення Софії Дунаєвської на посаду голови Голосіївської районної державної...

Безробітна дружина екслісника Васюхника задекларувала 56 тисяч доларів готівкою

Колишній директор філії «Ємільчинське лісове господарство» ДП «Ліси України»...

Фірма “слуги народу” Маріковського отримає 12 мільйонів за моніторинг ЗМІ для влади

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Маріковський знайшов, як значно...

Захарова та Симоньян зірвалися після заяви німецького канцлера Мерца

Після заяв канцлера Німеччини Фрідріха Мерца про можливу допомогу...

29 травня православні відзначають Вознесіння Господнє

Сьогоднішній день має особливе значення для вірян, адже православні...

29 травня в Україні знову дощитиме, на заході очікуються зливи

У четвер, 29 травня, в Україні знову очікується дощова...

На Полтавщині чиновники придбали айфони за бюджетні кошти

Попри війну і критичну залежність України від зовнішньої фінансової...