Руслан Кандибор, директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА, демонструє спосіб життя, який важко співвіднести з його офіційним доходом — близько одного мільйона гривень на рік.
Про це йдеться в розслідуванні детективного бюро Absolution.
Хоча Кандибор офіційно зареєстрований у селі Оброшине на Львівщині, мешкає він у Києві, орендуючи житло площею 45,6 м² у комунального підприємства «Спецжитлофонд». Вартість цієї оренди у декларації не вказана.
Майно родини чиновника вражає обсягами. У селі Оброшине та Львові родина володіє кількома земельними ділянками, приватним будинком, літньою кухнею. Донька Кандибора — Дарина — у 2023 році стала власницею нового будинку на 97 квадратних метрів за 650 тис. грн. Роком раніше вона придбала частку квартири у Львові.
Автопарк родини — окрема історія. У ньому два Mercedes-Benz, мотоцикл Suzuki, ретро-автомобілі та причіп. Один із Mercedes — GLC 300 2018 року — Кандибор придбав цьогоріч за понад пів мільйона гривень. Мотоцикл Suzuki VL 800 обійшовся у понад 110 тис. грн. Інший Mercedes — S 550 2007 року — задекларовано за символічні 42 тис. грн.
Готівка та банківські рахунки родини Кандиборів також вказують на значні фінансові резерви. Сам чиновник задекларував 25 тис. євро та 6 тис. доларів готівки. Його дружина зберігає ще 43 тис. доларів, а донька — 24 тис. доларів у готівці і майже 29 тис. доларів на рахунку. У 2024 році Кандибор не лише придбав дорогий транспорт, але й подарував доньці велику суму — імовірно, 53 тис. доларів.
При цьому доходи членів родини виглядають доволі скромно. Дружина чиновника працює в Оброшинській сільській раді, її річний дохід — 365 тис. грн. Дарина Кандибор торік задекларувала 1,12 млн грн доходу від продажу нерухомості. Втім, у розслідуванні припускають, що цей дохід також може бути пов’язаний із близьким оточенням — особою на ім’я Роман Ярмола, що фігурує у реєстрах як співвласник майна.
НАЗК поки що не повідомляло про перевірку декларацій Руслана Кандибора. Однак, з огляду на обсяг витрат, об’єми задекларованої готівки та подарунки, експерти припускають, що спосіб життя чиновника може бути предметом майбутнього антикорупційного контролю.