День ангела 18 лютого: кого вітаємо за церковним календарем

18 лютого за новим церковним календарем православні відзначають пам’ять святителя Агапіта сповідника, єпископа Синадського, а також святителя Лева I, папи Римського. Цього дня віряни також згадують про традиції та прикмети, пов’язані з цією датою.

Згідно з новим календарем, у 2023 році Православна церква України перейшла на новоюліанський стиль, тому фіксовані свята відзначаються на 13 днів раніше. Однак частина вірян все ще дотримується старого юліанського календаря, зберігаючи його в релігійних громадах та монастирях.

Святитель Агапіт та святитель Лев I

Святитель Агапіт сповідник народився в III-IV століттях у Каппадокії. Він вступив до монастиря в юному віці, де через молитви та піст отримав дар чудотворення. Під час правління імператора Лікінія, Агапіт був примушений служити у війську, але після того, як почалися гоніння на християн, він став мучеником. Після його звільнення новим імператором Костянтином Великим, Агапіт став єпископом Синадським, де проявив себе як мудрий і справедливий правитель.

Святитель Лев I, який народився в середині V століття, обрав духовний шлях і став архідияконом при папі Сиксті III. Після його смерті Лев став папою Римським. Він був великим захисником православ’я і скликав IV Вселенський Собор, на якому було засуджено єресь монофізитів. Лев також прославився своїм втручанням у ситуацію з гуннами та їхнім вождем Аттілою, завдяки чому Італія була врятована від руйнувань.

Церковне свято за старим стилем

Згідно з юліанським календарем, 18 лютого (3 березня за старим стилем) православні вшановують святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського, та ікону Божої Матері Єлецько-Чернігівську.

Прикмети на 18 лютого

У народі 18 лютого відзначають свято Агап, Вівсянки, або Вівсянкін день, який символізує початок весни, коли з’являється пташка вівсянка, що «веде за собою весну». В цей день існують різні прикмети, пов’язані з урожаями: якщо день ясний, буде хороший врожай, якщо чутно грім — чекайте багатого врожаю. Жовта пташка вівсянка вважається символом удачі.

Що не можна робити 18 лютого

Церква засуджує лихослів’я, плітки, брехню, жадібність, заздрість та лінь. У цей день не можна ображати тварин, відмовляти в допомозі іншим, а також сумувати і перебувати в зневірі.

Що можна робити 18 лютого

У цей день віряни звертаються до святителів Агапіта та Лева з молитвою про зцілення від недуг. У народі це також час готуватися до польових робіт. Господині пекли пиріжки з вівсяного борошна, а також вівсяне печиво і булочки у формі пташок.

День ангела 18 лютого

18 лютого святкують іменини Агапіт, Анна, Василь, Віктор, Володимир, Лев і Павло за новим стилем. За старим стилем день ангела відзначають Феодосій, Агафія, Мака, Антон, Євген, Василина.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Як фірма бухгалтерки Гладковського отримала мільйонні тендери на постачання дронів для ТрО

Олег Гладковський (Свинарчук), колишній заступник секретаря РНБО, відомий скандальними...

Затримано агента ФСБ в Покровську, що працював на ворога

Співробітники Служби безпеки України викрили та затримали агента ФСБ,...

Російські власники казино Pin-Up виводили мільйони з України під час війни

Державне бюро розслідувань розкрило масштабну схему, пов’язану з діяльністю...

Скільки років треба відкладати на квартиру в Україні

Купівля власного житла для багатьох українців залишається важливою, але...

Україні знадобиться більша армія і більше зброї Заходу для стримування РФ – ISW

Україна потребує значного розширення своїх збройних сил та суттєвої...

Шахраї обманюють українців через підробні повідомлення «Дія»

На початку 2025 року в Україні активізувалися шахраї, які...

Чому ліки в Україні не стали дешевшими

З 1 березня в Україні офіційно запрацювали нові правила...

ЗСУ вийшли з Курської області та укріплюють оборону на кордоні

Українські підрозділи частково вийшли з території Курської області Росії...