Депутатка Київської обласної ради від партії “Слуга народу” та чинна ректорка Білоцерківського національного аграрного університету Олена Шуст опинилася в епіцентрі антикорупційного розслідування. Як з’ясували журналісти та підтвердили матеріали НАЗК, Шуст роками системно не декларує частину майна, приховує бізнес-інтереси та використовує свій вплив для реалізації тіньових схем.
Одне з ключових джерел збагачення — фіктивні тендери від імені університету. Йдеться про закупівлі з ознаками завищених цін: циклювання паркету за 688 грн/м², обробіток ґрунту — 1,3 млн грн, ремонти техніки та бульдозерів. Бенефіціарами виявляються компанії, пов’язані з родичами та діловими партнерами Шуст, деякі з яких фігурують у кримінальних справах.
Ще одна ділянка “роботи” — земля. Як ректор, Шуст фактично здає університетські поля в оренду без договорів та без проходження коштів через казначейство. Фактично — це незаконне використання державного майна з метою отримання позабюджетного прибутку.
Попри володіння цілою бізнес-імперією — аграрним холдингом СТВ «Агросвіт», мережею магазинів «Карапишівські ковбаси», технікою, нерухомістю в Києві й Одесі та автомобілями преміум-класу, Шуст задекларувала лише 339 тис. грн зарплати та 16 тис. грн прибутку за 2023 рік. Усе інше майно зареєстровано на підставних осіб або взагалі не фігурує в жодних реєстрах.
Наразі, за нашими джерелами, у Бюро економічної безпеки відкрито провадження за ч. 5 ст. 191 КК України — привласнення державного майна в особливо великих розмірах.
І поки правоохоронці лише починають розплутувати ланцюг оборудок, Олена Шуст продовжує обіймати дві впливові посади: ректорку державного університету та депутатку облради. Із декларацією, що радше нагадує анекдот, ніж офіційний документ.