Долар продовжує ставити рекорди, але це тільки початок довгого шляху

Банки вже виставляють курси понад 40 грн/$. На валютному ринку спостерігається нове подорожчання долара. Минулого тижня міжбанківський курс на майданчику Bloomberg (основний) піднявся з 38,80 грн/$ до 39,45 грн/$, а цього понеділка, торгівля починалася з 39,47 грн/$. Уже до полудня котирування досягли 39,50 грн/$, а закриття торгів відбулося на 39,61 грн/$.

Офіційний курс гривня/долар на цьому тлі підскочив сьогодні на 17 копійок, і Нацбанк встановив його на завтра, 16 квітня, на 39,5737 грн/$ – новий історичний максимум. Для порівняння: минулого вівторка, 9 квітня, офіціал був на 38,99 грн/$.

Обсяг торгів на Bloomberg сьогодні мало змінився порівняно з п’ятницею – становив $161,3 млн проти $160 млн. Однак помітно зросли валютні продажі самого НБУ з валютних резервів, у понеділок їх оцінили на рівні трохи менше ніж $100 млн, що вище за середній показник минулого тижня в $75 млн. Сукупно з 8 по 12 квітня Нацбанку, згідно з офіційним звітом, довелося викинути на міжбанк $378,3 млн.

Це вважають головною причиною подорожчання американської валюти – зростаючі продажі НБУ із золотовалютних резервів, хоча водночас не виключають і деякий тиск на регулятора.

“Усі знають, що Національний банк залишається ключовим валютним продавцем на міжбанку, щодня розраховує курс своїх продажів долара за своєю внутрішньою (секретною) формулою, яка безпосередньо прив’язана до обсягу його продажів із резервів. Більше продав – вище долар підняв і навпаки. Так забезпечується якась подоба ринку і гнучкості курсу. Плюс кажуть, що час від часу влада просить НБУ потроху девальвувати гривню, що потрібно для більш вигідної конвертації міжнародної допомоги. Усі пам’ятають, що в держбюджет на 2024 рік закладався середньорічний курс 40,7 грн/$, і зрозуміло, що ми на нього вийдемо. Не зараз, може в другому півріччі”, – сказав “Стране” директор казначейства великого банку.

Разом із міжбанком піднявся і курс чорного ринку. Він відкривався продажами 39,43 грн/$, на піку досягав 39,73 грн/$, а до вечора відійшов на 39,68 грн/$.

У банківських касах долар сьогодні подорожчав відразу на 15-20 копійок. Максимальні курси на продажу сягали 39,65-39,99 грн/$, їх ставили МетаБанк, Комінбанк і А-Банк. Середні перебували в діапазоні 39,65-39,95 грн/$, а мінімальний становив 39,60 грн/$ (ПУМБ, Банк Південний, Кредитвест Банк). У широкому діапазоні перебував курс викупу – 38,65-39,50 грн/$.

Майже всі держбанки тримали середні розцінки. Наприклад, Приватбанк ставив купівлю/продаж у рамках 39,10-39,70 грн/$, Ощадбанк – 39,30-39,85 грн/$, хоча у Сенс Банку курси сягали 39,40-39,90 грн/$.

Карткові курси банків подолали 40-й психологічний рівень, хоча це і зробив поки що один банк. А саме Акордбанк поставив картковий курс продажу на рівні 40,40 грн/$, а середній діапазон на ринку був значним – від 39,20 грн/$ (Укрсиббанк) до 39,99 грн/$ (Кредобанк). На викупі карткові курси були в рамках 38,42-39,85 грн/$.

Середній курс продажу долара на поточні рахунки фізосіб у рамках місячного ліміту 50 тис. грн з правом миттєвого зняття досяг 39,4 грн/$ (з урахуванням додаткових комісій). Мінімальний цінник тут був на рівні 39,24 грн/$ (банк “Український капітал”), а максимальний – 40,54 грн/$ (Банк Авангард). При цьому понад 20 банків тримали розцінки вище 40 грн/$.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Не варто сподіватись на миттєві результати від появи F-16 в українському небі

Українські Повітряні Сили зазначають, що швидкого ефекту від  літаків...

Українські водії в Польщі не зможуть працювати в таксі без польських прав

Відсьогодні водії, які здійснюють пасажирські перевезення в Польщі з...

Як і коли звертатися до поліції через порушення сусідів

Життя у многоквартирному будинку часто зводить нас з різними...

“Золоті унітази” для НАБУ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) потрапило під критику через...

Україна планує перейти на нову систему нарахування соціальних виплат

Уряд України збирається впровадити базову соціальну допомогу та відмовитися...

Франція готує 26 українських пілотів для F-16

За інформацією видання Le Monde, Франція взяла на себе...

Реформа ТЦК поверне права людини суспільству

На думку адвоката Лихачова, реформування ТЦК може значно полегшити...

Що може призвести до використання ядерної зброї Путіним в Україні

Олександр Литвиненко, секретар Ради національної безпеки і оборони України...