Довіра до Володимира Зеленського: Результати соціологічного опитування в грудні 2024 року

Станом на грудень 2024 року рівень довіри до президента України Володимира Зеленського залишається стабільно високим, згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Дослідження, яке тривало з 2 по 17 грудня 2024 року, показало, що 52% українців висловлюють довіру президенту, тоді як 39% не довіряють його політичним рішенням та діям.

За даними соціологів, у кінці 2023 року 77% довіряли президенту, але до лютого 2024 року довіра знизилася до 64%, а до травня 2024 року – до 59% (водночас частка тих, хто не довіряє, зросла за вказаний період з 22% до 36%).

“До жовтня 2024 року ситуація стабілізувалася, проте між жовтнем і груднем 2024 рівень довіри знов почав знижуватися, хоча за рахунок не стільки тих, хто не довіряє, а тих, хто має невизначене ставлення до президента (тобто між жовтнем і груднем зросла насамперед невизначеність, а не недовіра). Станом на грудень 2024 року 52% українців довіряли президенту Зеленському, не довіряли – 39%. Решта 9% відповіли, що не можуть визначитися із своїм ставленням. Хоча показники довіри за рік погіршилися, проте баланс довіри-недовіри лишається позитивним – +13%”, – йдеться у результатах опитування.

Також зазначається, що у всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри – позитивний. Так, дещо краще ставлення до президента на Заході (баланс довіри-недовіри +27%) і в Центрі (+13%). На Півдні і Сході показники довіри також досить високі, але трохи нижчі і баланс довіри-недовіри в цих регіонах близький до 0 (тобто приблизно однакова частка довіряють і не довіряють).

Як проводилося опитування

Загалом було опитано 2000 респондентів (половині респондентів запитання ставилося в одному формулюванні, половині – в іншому формулюванні). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Опитування українців

Частка українців, готових до територіальних поступок агресору заради завершення війни, помітно зросла. Так, якщо упродовж травня-жовтня 2024 року частка українців, готових до поступок, залишалася стабільною, то з початку жовтня по грудень простежується зростання кількості таких людей – з 32% до 38%.

При цьому частка тих, хто категорично проти жодних поступок, знизилася. Утім, попри всі складні обставини станом на грудень 51% українців виступали проти жодних територіальних поступок (на початку жовтня було 58%).

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Як правильно оскаржити рішення МСЕК: покрокова інструкція

Центр оцінювання функціонального стану особи займається перевіркою обґрунтованості рішень...

Порошенко вимагає дострокового припинення повноважень членів ним же створеної партії

Фракція "Європейська Солідарність" під керівництвом Петра Порошенка вимагає розгляду...

Тариф на електрику в Україні: як зекономити на платіжці

В Україні тариф на електроенергію становить 4,32 грн за...

Метапневмовірус з Китаю: ВООЗ заспокоює — загрози для здоров’я немає

Метапневмовірус людини (hMPV), що набув поширення в Китаї, не...

СБУ розслідує незаконне збагачення лікарки МСЕК у Хмельницькому

Служба безпеки України відкрила кримінальну справу проти Алли Кіндзерської,...

В Україні суттєво зросли зарплати: де платять найбільше

В Україні, попри складні економічні умови, зарплати в окремих...

Співачка Аліна Гросу привезла до України на свята свого нового чоловіка

Українська співачка Аліна Гросу, яка останнім часом проживала у...

Ціни на яблука і виноград змінились: що відбувається на ринку фруктів

На початку 2025 року в Україні спостерігається зростання цін...