Дилер китайських труб поставив під загрозу буріння свердловин “Укргазвидобуванням”

Найбільша видобувна компанія України, “Укргазвидобування”, знаходиться на межі зриву програми буріння свердловин через постійні перешкоди у закупівлі обсадних труб. За інформацією, отриманою від джерела в державній компанії, блокування закупівель обсадних труб виконується компанією Vorex, на чолі з Федором Закусіло та його партнерами.

«Такими діями учасники тендеру зривають програму буріння та видобутку газу на 2024 р, що несе загрозу, без перебільшення, енергонезалежності України. Зараз на складах УГВ мінімальний обсяг обсадних труб. Якщо у найближчі місяці не надійдуть труби, є загроза, що програма буріння свердловин, а значить видобутку у 2024 р. може бути зірвана», – сказав співрозмовник.

За його словами така ситуація склалася через системне блокування постачальником китайських труб Vorex тендерів держкомпанії. Згідно даних Prozorro, 12 червня 2024 року маловідома канадська компанія Olbi Group, що афільована із Vorex, подала скаргу до АМКУ, в якій вимагає скасувати результати тендеру на закупку обсадних труб, що був проведений у кінці травня.

«Це вже четверте блокування аукціонів УГВ з боку Vorex цьогоріч. У квітні Vorex заблокував чотири (!) трубних тендери на понад 230 тис. метрів труб. Далі, у травні він намагався зупинити останній тендер. І ось у червні чергова скарга і спроба скасувати підсумки аукціону», – підкреслює джерело.

Співрозмовник стверджує, що Vorex дискредитував себе як постачальник труб на український ринок системною поведінкою на тендерах. Постачальник китайської труби спочатку пропонує ціну, вищу ніж інші учасники тендеру, після програшу блокує підписання контрактів з переможцем тендеру напряму, або через афільовоні компанії. За даними ЗМІ, на тендері «Оператора ГТС» банківські гарантії Vorex LLC, Olbi group inc. та Rmt valvomeccanica s.r.l. видані одним банком, а підписантом договору банківських гарантій з боку всіх трьох компаній є одна й та ж особа – Костюк Богдан Юрійович. До того ж претенденти на поставку надають банківські гарантії під контракти, і потім через суд відміняють їх.

«Цьогоріч строки відвантаження труб з Китаю, які просуває Vorex, ще більше зросли, що не влаштовує «Укргазвидобування», яка через них же лишається без труби. Однак постійне блокування закупівель постачальником китайських обсадних труб та його посібниками найближчим часом призведе до паралічу роботи УГВ», – констатувало джерело.

Нагадаємо, Vorex LLC у квітні через суд заблокувала закупівлі безшовних обсадних труб «Укргазвидобування». УГВ у січні-лютому провело 4 тендери на закупівлю безшовних обсадних труб, в яких перемогло ТОВ «Інтерпайп Україна» із загальною пропозицією 1,153 млрд грн (з ПДВ).

Однак, Vorex звернулася до АМКУ, вважаючи, що умови тендеру були дискримінаційними по відношенню до іноземних компаній. АМКУ відхилив скаргу Vorex, тому компанія звернулася до Господарського суду. Суд задовольнив заяву про забезпечення позову, заборонивши УГВ чи її філіям укладати договір по цим 4 тендерам до завершення розгляду справи.

Пізніше, в суді УГВ вдалося скасувати обмеження щодо укладання договорів. Господарський суд 7 травня 2024р задовольнив клопотання УГВ та скасував заходи забезпечення позову вжиті від 16 квітня 2024р.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Придбати авто стане ще дорожче

Кабінет Міністрів України виступив із законодавчою ініціативою, що передбачає...

За даними Міноборони все більше жінок долучається до ЗСУ

За останніми даними, оприлюдненими Уповноваженим представником Міністерства оборони Олексієм...

Російські війська збираються наступати на Суми

Ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман, заявив, що...

Жахливе ДТП в Одесі з багатьма постраждалими

У Хаджибейському районі Одеси сталася дорожньо-транспортна пригода з маршруткою,...

Василь Ломаченко відмовився від бою з Джервонтою Девісом

Український боксер Василь Ломаченко (18-3, 12 КО) вирішив відмовитися...

Нові деталі вбивства Ірини Фаріон

У суботу, 20 липня, заступник генерального прокурора Антон Войтенко...

Найвразливіші міста України до блекаутів

Київ, Харків та Одеса є найбільш вразливими великими містами...

Як нові податки змінять життя українців

В Україні на горизонті нові податкові зміни, які можуть...