Економічне бронювання може наповнювати державний бюджет

В Україні знову активно обговорюється питання економічного бронювання для працівників, що викликане необхідністю підвищення прозорості заробітних плат і наповнення державного бюджету. Як повідомляє Forbes, уряд розглядає можливість надання економічного бронювання для осіб, які мають місячний заробіток у межах 34 500 – 35 000 грн.

Як повідомляє Forbes, для отримання броні людина має щомісяця заробляти не менше як 34 500–35 000 грн. На думку голови економічного комітету Верховної Ради Дмитра Наталухи, це дозволить вивести зарплати з тіні та й загалом підвищити середню зарплату. Економічне бронювання може додати до 10 млрд грн на місяць.

“Безумовно, це позитивне рішення, яке створить рівні та прозорі умови для всіх, але це лише перший раунд. Недолік такої моделі – вона не покриває малий бізнес”, – сказав Наталуха.

За його словами, нині розглядаються два сценарії щодо бронювання:

  1. Окрема процедура, завдяки якій військовозобов’язані можуть отримати бронювання тільки на підставі рівня зарплати. Такий механізм підійде для бізнесу, що не підпадає під критерій критичного підприємства.
  2. Критерій зарплати додадуть до вже чинної постанови Кабміну №76, за якою бронюються співробітники критичних для економіки підприємств.

Наталуха стверджує, що в Україні близько 1 млн осіб призовного віку, про яких держава не знає практично нічого, окрім їхніх ідентифікаційних номерів. Вони досі не працевлаштовані офіційно та перебувають у тіні.

Припускається, що за економічне бронювання знову взялися, щоб перекрити певні видатки, на які з державного бюджету критично не вистачає грошей.

Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін готує низку заходів за принципом “воюй або працюй”, намагаючись вивести робота з тіні та зарплату “у конвертах”.

Нагадаємо, що Верховна Рада розробила три концепції економічного бронювання від мобілізації. Серед варіантів, які були запропоновані законодавцями: сплата спеціального збору за бронювання працівників, бронювання на основі заробітної плати, змішана модель бронювання.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Статистика ДТП в Україні за 2024 рік: основні факти та причини

У 2024 році в Україні сталося 25 781 дорожньо-транспортна...

Україна готова до миру, але лише на справедливих умовах – Андрій Єрмак

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак підкреслив, що завершення...

Скандал із “яйцями по 17”: що змінилось за два роки

Минуло два роки з моменту резонансного скандалу навколо закупівлі...

Розслідування корупції в лісовій галузі: держава втратила 11 мільйонів гривень

Правоохоронні органи продовжують викривати корупційні схеми у лісовій галузі,...

У 110-й бригаді викрили схему відкупу від служби за половину зарплати

Державне бюро розслідувань (ДБР) викрило масштабну корупційну схему в...

Зеленський озвучив умови для переговорів з росією

Президент України Володимир Зеленський у своєму інтерв’ю виданню Bloomberg...

Прокурора ОГП судитимуть за матеріалами НАБУ

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила до суду обвинувальний акт...