Ексчиновник КМДА привласнив 75 мільйонів гривень, призначених для паліативної допомоги

Служба безпеки України викрила масштабну корупційну схему в Київській міській державній адміністрації. У центрі справи — колишній очільник департаменту соціальної політики Руслан Світлий, якого підозрюють у розкраданні 75 мільйонів гривень, що мали піти на паліативну допомогу важкохворим киянам.

За даними СБУ, посадовець організував багаторівневу схему розкрадання бюджетних коштів, залучивши до неї своїх заступників, керівників медичних установ та бізнесменів. Фіктивні закупівлі медикаментів, оформлення люксових авто та елітного житла як «потреб пацієнтів» — усе це лише частина викритої афери.

Суть схеми була простою: через підконтрольні підприємства чиновники укладали договори на забезпечення паліативних хворих продуктами, ліками та послугами. Фактично ж значну частину грошей просто «освоювали» — витрачали на купівлю або оренду дорогих автомобілів, квартир, а також виводили готівкою через фіктивні послуги.

Уся звітна документація при цьому мала вигляд законної — майно нібито використовувалося для потреб пацієнтів. Але під час слідства з’ясувалося, що йдеться про звичайне прикриття, щоб вивести кошти в приватне користування.

Першими до рук правоохоронців навесні 2025 року потрапили двоє заступників Світлого, головний лікар київської психіатричної лікарні та ще один фігурант, який допомагав легалізовувати схему. Згодом вдалось вийти і на головного організатора.

Окрім самого Світлого, підозру за ч. 5 ст. 191 ККУ також отримали троє підприємців, які допомагали виводити бюджетні кошти з-під контролю. За даними слідства, вони знімали готівку з рахунків через фіктивне надання послуг та передавали частку учасникам схеми.

У справі фігурує також так званий «тіньовий куратор» департаменту соцполітики, який нині, за інформацією СБУ, переховується за кордоном. Правоохоронці не виключають, що в найближчому часі з’являться нові підозрювані.

Наразі усім фігурантам, включно з Русланом Світлим, інкримінують привласнення чи розтрату майна в особливо великих розмірах. Максимальна санкція статті — 12 років позбавлення волі з конфіскацією.

Справа, яка вже отримала гучний резонанс, стала черговим свідченням того, як в умовах війни окремі чиновники продовжують заробляти на найвразливіших — тяжкохворих пацієнтах, які мали б отримувати допомогу, а не ставати інструментом для збагачення.

Слідчі дії тривають.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Телеведуча Лідія Таран пояснила, чому переїхала до Франції

Відома телеведуча Лідія Таран, яка разом із донькою Василиною...

Ольга Гринкевич відзначила день народження у Монако, поки батько сидить у СІЗО

Поки її батько та брат перебувають у СІЗО за...

Дружина новопризначеного українського дипломата купила квартиру в ОАЕ за 13 мільйонів гривень

Новопризначений посол України в Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ), колишній...

Financial Times: депутати від «Слуги народу» бояться антикорупційної помсти

Близько 70 депутатів від партії «Слуга народу» можуть не...

Державний постачальник годував ЗСУ фальшивим сиром і маслом за бюджетний кошт

Нацполіція розслідує масштабну корупційну схему постачання молочної продукції до...

Карнівор: м’ясна дієта, яка може зашкодити здоров’ю

Карнівор-дієта, або так звана "дієта хижаків", набирає популярності серед...

На Одещині правоохоронці викрили схему вимагання хабарів за мисливські посвідчення

Колишній перший заступник начальника Південного міжрегіонального управління лісового та...

Сказ на Київщині: понад 50 сіл під карантином до осені

У Київській області зафіксовано випадки сказу тварин — у...