В української армії новий командувач. Генерал Олександр Сирський прийняв свою посаду, змінивши на посту головнокомандувача Валерія Залужного, який користувався великою популярністю серед цивільного населення. Сирський відомий своїми успішними воєнними операціями, залишається “темною конячкою” для багатьох.
Однак, оминувши необгрунтовані чутки про можливий особистий конфлікт між президентом Володимиром Зеленським і колишнім головнокомандувачем Залужним, виникає питання: які унікальні якості має новий головнокомандувач Олександр Сирський і чи зможе він кардинально змінити ситуацію війни? Фронтову ситуацію, яку вже називають “стагнацією” та навіть “глухим кутом”, варто враховувати.
Згідно з законодавством України, головнокомандувач армії має широкий спектр обов’язків, зокрема управління Силами оборони. Проте він обмежений нормами, наприклад, у питанні призначення або звільнення командирів різних видів військ, що може здійснювати президент без участі головнокомандувача.
В таких умовах лідер ЗСУ має балансувати між військовими та політичними завданнями. Чи зможе це досягти Олександр Сирський? Відповіді на це питання можуть визначити подальший розвиток ситуації.
Співбесідник в оточенні генерала Сирського зауважує, що новий керівник Сухопутних військ виявляв досить велику самостійність у прийнятті рішень, проте часто брав до уваги позицію Офісу президента.
Після того, як він став очільником Збройних сил, до його команди потрапили досвідчені командувачі, які працювали протягом десятиліть у військових структурах та мають довготривалі стосунки з Сирським.
Спочатку йдеться про нового командира Сухопутних військ Олександра Павлюка, нового начальника генерального штабу Анатолія Баргилевича і главу сил територіальної оборони Ігоря Плахуту.
За впровадження новацій та покращення підготовки новобранців у команді головнокомандувача відповідатимуть молоді, але вже відомі офіцери, які відзначилися під час АТО та повномасштабного вторгнення.
Серед них варто відзначити полковника Вадима Сухаревського, який очолював 59-ту мотопіхотну бригаду, а тепер, як заступник головнокомандувача, буде відповідати за питання безпілотних літальних апаратів, а також Михайла Драпатого, який керував командуванням угрупування “Херсон” і тепер відповідатиме за підготовку військових як заступник начальника ГШ.
Обидва офіцери відомі своєю сміливістю, винахідливістю та турботою про особовий склад, наголошує Військово-Повітряні Сили України, представник з яких дав коментар.
Обох призначено на ключові напрямки. У зв’язку з гострим дефіцитом артилерійських боєприпасів, саме безпілотники виходять на передній план.
Масштабна мобілізація військовозобов’язаних, запланована владою на найближчий час, має спиратися на якісну підготовку та тренування новобранців.
Щодо порівняння популярності Сирського та його попередника Залужного, джерело в керівництві Збройних сил України відмічає: значна частина військових відноситься до нового головнокомандувача позитивно, поважаючи його за працьовитість, пунктуальність, цілеспрямованість та постійну присутність на передовій серед бойових бригад.
Тривалий час ведуться розмови про так звані “армії Залужного і Сирського”, які припускаються спрямованими переважно на “свого” командира та не сприймають конкурента. Проте це питання вже втратило свою актуальність, зауважує представник Збройних сил.
Колишній командувач армії США в Європі, генерал Бен Годжес, висловив думку, що Сирський є “видатним командиром”, і росіяни, ймовірно, не будуть раді, що саме він став главою українських військ.
“Олександр Сирський – це офіцер, якого обрав президент, щоб він взяв на себе керівництво українськими Збройними силами. Це не конкурс краси і не змагання за популярність. Президент обрав офіцера, якого він вважає більш придатним для цієї фази війни”, – підкреслив американський генерал.