Чиновник Міноборони, відповідальний за закупівлі, ухилявся від військової служби

Міністерство оборони України знаходиться під пильним контролем через інцидент, пов’язаний з одним з високопосадовців, який відповідав за закупівлі. Виявилось, що цей чиновник мав проблеми з виконанням своїх обов’язків у сфері національної безпеки не тільки в професійному контексті, але й у плані проходження військового обов’язку.

Ним виявився Гліб Каневський — співзасновник антикорупційної громадської організації StateWatch, яка створена ним разом із Олександром Лємєновим, котрий нещодавно був притягнутий до кримінальної відповідальності за порушення правил обліку та ухилення від військового обов’язку.

Як свідчить звернення Білоцерківського ТЦК (див. фото), на початку 2024 року до Нацполіції направлялося звернення про доставлення Г.Каневського до ТЦК як такого, що порушує правила військового обліку.

Як повідомляв «ЗіБ», О.Лємєнов, який перебував на обліку у Білоцерківському районному ТЦК, не з’явився за повісткою та був оголошений у розшук. Йому було вручено повідомлення про підозру в межах кримінальної справи за ст.336 Кримінального кодексу. Недавно суд обрав О.Лємєнову запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 60,5 тис. грн., зобов’язавши його з’являтися за першим викликом слідчого.

StateWatch, яка фінансується міжнародними структурами та входить до мережі антикорупційних організацій, таких як «Центр протидії корупції», також опинилася в центрі уваги через звинувачення у зловживаннях.

Щодо Г.Каневського, то, перебуваючи на посаді у Міністерстві оборони, він був причетний до скандалу із закупівлями для армії. Журналісти з’ясували, що через його участь державне агентство «Державний оператор тилу» закупило пластикові фляги для ЗСУ за ціною, що утричі перевищує ринкову. Це викликало резонанс і додало питань до його професійної репутації.

Факти ухилення від служби та корупційних скандалів ставлять під сумнів не лише діяльність Г.Каневського, а й прозорість оборонних закупівель України, а також репутацію антикорупційних організацій, з якими він пов’язаний.

До речі, сучасне явище, коли антикорупційні активісти уникають виконання військового обов’язку, в діловому середовищі отримало назву «шабунінг». Так, від військової служби ухилялися й інші відомі активісти та діячі: чоловік керівниці «ЦПК» Дарії Каленюк — Орест Рудий та інший керівник цієї організації Вітілій Шабунін (тому це явище названо «шабунінгом»), атикорупційні активісти Юрій Ніколов, Михайло Жернаков, Віталій Сич, Максим  Савчук, Максим Опанасенко,  Олександр Нотевський, а також скандально відомий блогер Юрій Бутусов, син Петра Порошенка — Олексій і його адвокат Ігор Головань, цивільний чоловік журналістки «Радіо Свобода» Наталії Седлецької — Сергій Якоб та інші.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У Запоріжжі і Києві викрито дві масштабні схеми розкрадання державного майна

У Запорізькій та Київській областях викрито масштабні корупційні схеми,...

Масові випадки сказу: в Київській області запровадили карантин

У Київській області запроваджено карантинні обмеження через спалах сказу...

Росія нарощує виробництво ракет і дронів для ударів по Україні

Росія активно готується до нової хвилі масованих ударів по...

Будівництво укриття в Одеській області перевіряє ДАСУ через завищення цін на 3 мільйони

У Вилковому, що на Одещині, місцева влада уклала контракт...

Керівника управління Міноборони підозрюють у розтраті 20 мільйонів на ремонт гуртожитку

Поліція Чернігівської області розслідує можливу розтрату бюджетних коштів під...

На Рівненщині школяр виліз на вагон заради фото і потрапив у реанімацію

У селі Городок Рівненського району 14-річного хлопця уразило струмом,...

Співачка Злата Огнєвіч здивувала фанів еротичним кліпом у ванній

Співачка Злата Огнєвіч приголомшила мережу пікантним фрагментом свого нового...

Названо простий спосіб схуднути без спорту і таблеток

Відомий британський дієтолог і телеведучий Майкл Мослі розповів, як...