Демографічні тенденції в Україні: Зменшення населення, війна та міграція

Протягом останніх двох років населення України в межах 1991 року зменшилося з 42 до 35 мільйонів осіб, повідомив Олександр Гладун, заступник директора українського державного Інституту демографії та проблем якості життя.

Гладун зауважив, що ця цифра приблизно співпадає з даними ООН про 6,5 мільйона українських біженців за кордоном. Однак важливо відзначити, що згадана кількість в 42 мільйони відносилася до офіційної оцінки населення на контрольованій Україною території (не враховуючи Криму та частини Донбасу) і не обмежувалася 1991 роком.

До цього в експертних колах загальновизнаною була інша точка зору, що реальна кількість населення в Україні менша, оскільки мільйони людей виїхали за кордон на заробітки. Такі експерти оцінювали численність від 35 до 38 мільйонів осіб, які фактично проживали на контрольованій Україні території до 24 лютого 2022 року.

Щодо прогнозів Гладуна, він висловив думку, що Європа неохоче прийматиме біженців після війни, зазначаючи, що багато країн буде стежити за політикою, спрямованою на збереження українців у своїх країнах, особливо з огляду на їхню активну адаптацію.

Він також передбачає, що після завершення війни в Україні можливі міграційні потоки, коли частина чоловіків повернеться до своїх родин за кордоном.

Зростання смертності в Україні пояснюється не лише втратами від бойових дій, але й зниженням якості медичного обслуговування та збільшенням випадків серцево-судинних захворювань.

За даними українського Мін’юсту, за два роки війни на контрольованих Україною територіях зареєстровано понад мільйон смертей: у 2022 році – 541,7 тисячі, у 2023 – 496,2 тисячі. Зменшення цього показника у 2023 році зумовлене зменшенням кількості областей, які зазнали військових дій, вважає Гладун.

Важливо відзначити, що в довоєнний 2021 рік смертність була ще вищою – 714 263 особи, зазначено за даними Держстату, проте вони включали і ті регіони, які були захоплені Росією після початку вторгнення.

Щодо урядової статистики щодо загиблих військових, Гладун не має точної інформації, оскільки вона є конфіденційною, але він вважає, що вона повинна враховуватися, оскільки сім’ям загиблих видавалися документи про смерть.

Народжуваність також значно зменшилася, знизившись на 31,5% у порівнянні з довоєнним 2021 роком та на 9% у порівнянні з попереднім роком.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

В Україні не вистачає тисяч працівників у різних секторах економіки

В Україні загострюється ситуація з безробіттям, зокрема з недостатньою...

Путін заявив, що “Орєшник” витримує температуру Сонця, але експерти спростовують

Володимир Путін зробив чергову гучну заяву, стверджуючи, що боєголовки...

Права і обов’язки військовозобов’язаних після закінчення бронювання

У процесі мобілізації важливою частиною є бронювання військовозобов'язаних працівників....

Швейцарія заявила про готовність направити миротворців до України

Швейцарія висловила готовність виставити до 200 своїх солдатів для...

Вищий антикорупційний суд ухвалив вирок у справі розкрадання коштів хлібозаготівельних підприємств

19 лютого Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоди про...

БЕБ розслідує фінансові схеми компаній «Герц» та ФК «Герц»

Бюро економічної безпеки України (БЕБ) розпочало досудове розслідування у...

Як не стати жертвою карткових афер

В Україні шахраї постійно вдосконалюють свої методи обману, адаптуючи...

Як правильно оскаржити висновки військово-лікарської комісії в Україні

В Україні військовозобов’язані громадяни мають право оскаржити рішення військово-лікарської...