Компанії, що внесли заставу за Пашинського, накопичили борг перед Міноборони на суму 364 млн грн

Застава, внесена компаніями за Сергія Пашинського, сама стала предметом боргу перед Міністерством оборони на суму 364 мільйони гривень. Проте, ці компанії виявили вільні кошти та внесли 272 мільйони гривень застави за екснардепа, якого звинувачують у крадіжці 97 тисяч тон палива для Збройних Сил України на суму практично 1 мільярда гривень.

За інформацією, отриманою від джерел у правоохоронних органах, компанії власне заборгували Міноборони 364 мільйони гривень. Міністерство подало позови проти них, які наразі розглядаються у суді. Наприклад, ТОВ “Українська бронетехніка” фігурує у шести позовах міністерства на суму понад 123 мільйони гривень, а ТОВ “Термал Віжн Текнолоджіс” – у одному позові на 240 мільйонів гривень. Загалом – 364 мільйони гривень. Ці компанії, які внесли заставу за Пашинського, належать до Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України, очолюваної саме Пашинським.

За даними джерел, сума претензій Міноборони до компаній, пов’язаних із Пашинським, може бути істотно більшою, якщо врахувати справи, що містять державну таємницю.

Експерт зазначає, що контракти з цими постачальниками Міноборони підписувалися після 100% передоплати, проте, згідно з судовими позовами, вони не були виконані. Тепер держава намагається повернути кошти через суд.

Також, голова Держаудитслужби Алла Басалаєва повідомила, що контрагенти Міноборони, з якими було укладено договори на постачання озброєння, заборгували державі практично 5 мільярдів гривень.

Експерт пише, що враховуючи брак коштів для армії, було б більш розумним спрямувати ці гроші на потреби Збройних Сил, а не вносити велику заставу за людину, яку обвинувачують у крадіжці палива на мільярд гривень. Це, за словами експерта, порушує обороноздатність країни на користь політичних інтересів та бізнес-схем конкретної особи.

Нагадаємо, 26 лютого Вищий антикорупційний суд заарештував Пашинського, якого підозрюють у змові з іншими особами для викрадення так званих “нафтопродуктів Курченка”. Він був взятий під варту з альтернативою застави у 272,52 мільйони гривень, проте члени Національної асоціації підприємств оборонної промисловості пізніше внесли за нього повну заставу. За даними ЗМІ, ТОВ “Українська бронетехніка” сплатила 62,5 мільйонів гривень, а ТОВ “Термал Віжн Текнолоджіс” – 40 мільйонів гривень.

Також ЗМІ розповсюдили записи розмов екснардепа з його найближчим оточенням, з яких випливає, що він фактично закуповував озброєння для армії за вдвічі завищеною ціною.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

День бабака 2025: чи доведеться чекати весни ще шість тижнів

Цьогорічний лютий принесе не лише День усіх закоханих, а...

Чеська опозиція хоче припинити постачання боєприпасів до України

Міжнародна ініціатива Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України опинилася...

Стрітення Господнє: традиції, прикмети та заборони дня

2 лютого за новим церковним календарем православні відзначають Стрітення...

Поліція зупинила викрадення родича на замовлення сім’ї

Поліція України викрила змову, в якій батько та старший...

Ківалов обійшов закон і став найбагатшим пенсіонером України

Сергій Ківалов, президент Міжнародного гуманітарного університету, отримує рекордну для...

Мобілізація в Україні може посилитися

Наші джерела в силових структурах повідомляють, що Офіс президента...

Міноборони змінює правила для ТЦК та ВЛК

Міністерство оборони України готується до масштабних змін у системі...

Чому червоне вино може бути небезпечним

Вино, особливо червоне, протягом багатьох років вважається не лише...