Мобілізація жінок у 2025 році: що змінилося в законодавстві

У лютому 2025 року в Україні продовжується мобілізація військовозобов’язаних у зв’язку з триваючою війною проти Росії. Однак на відміну від чоловіків, для жінок, які хочуть долучитися до Збройних Сил України, нововведенням є зміна в законодавстві щодо військової служби.

Нещодавно президент України підписав закон, який вносить зміни до “Закону України про військовий обов’язок і військову службу”, розширюючи можливості для жінок служити в армії. Однак важливо зазначити, що призов жінок на військову службу не є обов’язковим і здійснюється виключно на добровільній основі.

Як зміниться мобілізація для жінок?

Згідно з чинним законодавством, призов на військову службу поширюється на чоловіків віком від 25 до 60 років. Жінки, з іншого боку, можуть служити лише за власним бажанням. Закон чітко визначає, що мобілізація жінок може відбутися тільки з їхньою добровільною згодою.

Катерина Оніщенко, адвокатка, зазначає, що хоча мобілізація жінок не проводиться на примусовій основі, багато жінок вже служать в армії добровільно, підписавши контракти. Проте на сьогодні не йдеться про повну мобілізацію жінок.

Обов’язковий військовий облік для жінок

Згідно з новими правилами, українки, які бажають служити в Збройних силах, повинні стати на військовий облік. Це стосується жінок, які мають медичну або фармацевтичну освіту, за умови, що їхнє здоров’я дозволяє це. Така вимога означає, що дані жінок будуть внесені до реєстру, але це не означає, що вони будуть призвані на службу без їхньої згоди. Інформація збирається для того, щоб у влади було чітке розуміння кількості потенційних військовозобов’язаних у ключових сферах.

Контракт і базова військова підготовка

Жінки, які бажають служити в армії, можуть укласти контракт на проходження військової служби. Крім того, для тих, хто відповідає вимогам щодо здоров’я та віку, передбачена можливість проходження базової військової підготовки.

Права вагітних жінок на військовій службі

Варто зазначити, що жінки, які служать в армії і завагітніли, мають право на звільнення зі служби у зв’язку з вагітністю або відпусткою для догляду за дитиною.

Зміни у військовому законодавстві України, зокрема щодо участі жінок у військовій службі, є важливими в контексті поточної війни з Росією. Вони надають більше можливостей для жінок, які бажають захищати свою країну, але при цьому зберігається принцип добровільності. Це дозволяє враховувати індивідуальні бажання та потреби кожної жінки.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Зустріч Зеленського з Путіним у Кремлі назвали можливою: що сказав Пєсков

У Кремлі заявили про потенційну можливість зустрічі президента України...

5 мільярдів через “Айбокс Банк”: як Альона Шевцова стала тіньовою королевою гемблінгу

Ім’я Альони Шевцової (раніше Дегрік, Потоня) стало синонімом тіньового...

Нардеп Гончаренко закликав розпустити ТЦК

Народний депутат Олексій Гончаренко закликав розпустити територіальні центри комплектування...

У Києві зафіксовано найбільший за останні роки спалах гепатиту А

У київському мікрорайоні Відрадний зафіксовано масштабний спалах вірусного гепатиту...

Хореограф Дікусар згадав телеведучого Неліпу, який загинув на фронті

Відомий український хореограф Дмитро Дікусар, який нині служить у...

Фірма з мізерними доходами отримала держзамовлення на 50 мільйонів

Тендер на виготовлення тимчасових надгробних споруд для Національного військового...

Тарифи ростуть: які комунальні послуги подорожчали найбільше за рік

В Україні за останній рік суттєво зросли ціни на...

Володимир Кличко подарував меру Києва колекцію зброї на 1,74 мільйона гривень

Мер Києва Віталій Кличко задекларував подарунок у вигляді зброї...