Порушення прав людини в українських в’язницях можуть мати наслідки для міжнародних відносин і екстрадиції

Британське видання Daily Express опублікувало статтю, в якій висвітлюються критичні умови утримання ув’язнених в українських в’язницях. За інформацією видання, масові порушення прав людини, що мали місце в пенітенціарній системі, впливають на рішення європейських судів щодо екстрадиції.

Видання також пише, що українські силові структури активно використовують кримінальні справи для шантажу і вимагання у підприємців.

Наводиться заява 42 видних представників українського бізнесу, які цього року заявили Зеленському свою стурбованість тиском на бізнес і «використанням воєнного стану корумпованими працівниками правоохоронних органів для вимагання грошей у підприємців».

Пригадується нещодавній рейд поліції в одній із провідних інвестиційних брокерських компаній України Concorde і арешт її власника Ігоря Мазепи.

Видання зазначає, що багато підприємців, коли опинилися під тиском, були змушені виїхати за кордон, і тепер Київ вимагає їх екстрадиції. Однак європейські суди «все частіше не бажають виконувати ці запити і стають дедалі критичнішими щодо системи правосуддя України».

У статті наводиться звіт Держдепу США про порушення прав людини в українських в’язницях. У ньому йдеться про те, що умови утримання у в’язницях залишаються важкими, а «фізичне насильство, відсутність належної медичної допомоги та неадекватне харчування» є гострими проблемами. Ув’язнені також повідомляли про випадки жорстокого та такого, що принижує гідність, поводження як з боку тюремної адміністрації, так і з боку інших ув’язнених.

Через дуже погану репутацію української системи кримінального правосуддя запити Києва відхиляються навіть у випадках, пов’язаних із воєнними злочинами. Наводиться приклад, як Фінляндія відмовилася видавати Україні 36-річного громадянина Росії, одного з лідерів угруповання «Русич» Яна Петровського.

Видання наводить приклад ще однієї відмови в екстракції: Верховний суд Швеції виніс рішення проти екстрадиції людини в Україну з посиланням на статтю 3 Європейської конвенції про права людини. Суд заявив, що тюремний стан в Україні погіршився з початку війни, зі збільшеними ризиками жорстокого поводження і загрозами як життю, так і здоров’ю.

Український суддя ЄСПЛ Микола Гнатовський заявив, що Україна посідає друге місце після Туреччини за кількістю позовів, поданих до суду. Найпоширенішою скаргою є жахливі та нелюдські умови утримання в українських в’язницях.

«Після того, як вас затримали, жодні конвенції проти тортур не застосовуються. Прав людини не існує. Це зона, вільна від прав людини. Вони змусять вас підписати все, що вони захочуть, чи то продаж вашого бізнесу за малу частину його вартості, чи то передача активів», – коментує український адвокат Ростислав Кравець.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

БЕБ розслідує фінансові схеми компаній «Герц» та ФК «Герц»

Бюро економічної безпеки України (БЕБ) розпочало досудове розслідування у...

Як не стати жертвою карткових афер

В Україні шахраї постійно вдосконалюють свої методи обману, адаптуючи...

Як правильно оскаржити висновки військово-лікарської комісії в Україні

В Україні військовозобов’язані громадяни мають право оскаржити рішення військово-лікарської...

Україна відмовилася від створення фонду для США на 500 мільярдів доларів

Україна вирішила відмовитися від вимоги Сполучених Штатів створити фонд...

Яка погода чекає українців на останню зимову неділю

Остання зимова неділя в Україні все ще буде морозною,...

Повітряні сили готуються до ударів Росії на річницю вторгнення

В Україні, де кожен день приносить нові виклики, військові...

Що відзначають 23 лютого: традиції, прикмети та поради

23 лютого православні християни згадують священномученика Полікарпа, єпископа Смирнського,...

Хіт “Врубай” зібрав 35 мільйонів переглядів: Parfeniuk став лідером “Місячної аудиторії”

Стримінгова платформа YouTube Music запровадила новий показник – "Місячна...