Провальний зимовий наступ російської армії: як вдалось відбитись ЗСУ

Зимовий наступ російської армії в Харківській та Донецькій областях визнаний невдалим, за словами Юліана Рьопке, військового оглядача видання Bild. У своїй новій статті під назвою “Тисячі військових мертві, путінський зимовий наступ провалився”, він підкреслює, що окрім трагічних втрат у власних рядах та понад 400 втрачених бронемашин, російські війська не досягли значущих результатів.

Bild, яка восени 2021 року правильно передбачила майбутнє вторгнення Росії в Україну, і часто надає  аналіз подій війни, цього разу констатує значний провал російських сил. Однак у той же час газета попереджає про те, що важко передбачити, наскільки довго ЗСУ зможуть витримати тиск Російської армії в умовах обмежених ресурсів.

Згідно з висновком Юліана Рьопке, який посилається на останні відеозаписи з бойового театру, Росія “фактично залишається на такому самому віддаленні від своїх стратегічних цілей — захоплення міста Куп’янськ в Харківській області та Авдіївки на Донеччині — як на етапі початку цих зимових операцій у жовтні минулого року”.

За словами журналіста, на північ від Авдіївки російські військові зіткнулися з труднощами у перетині залізничного полотна біля села Степове. “Щодня їх вражають українські дрони-камікадзе та піхотні бойові машини Bradley”, — зауважує Рьопке.

Незважаючи на тисячі загиблих військових та сотні втрачених бронемашин, російські сили не здійснили жодне значуще просування вперед і не вдалося втілити своє завдання з оточення та захоплення Авдіївки, додає він.

У північній частині Куп’янська російські війська зіткнулися з опором поблизу невеликого села Синьківка. “Тут кілька танкових підрозділів Кремля по черзі в’їжджають на те саме мінне поле, втрачаючи до 100% техніки, а потім — численні солдати, що стають об’єктом атак українських дронів”, зазначається у статті.

Україна вдало готується до можливої атаки Росії, демонструючи розсудливість та адаптацію до складної ситуації, повідомляє журналіст.

У зіткненні з російськими танками та БТР, українські силовики використовують міни, артилерію та реактивні гранати, запускаючи їх з дронів. У взаємодії з піхотою вони використовують касетні боєприпаси та гранати, які також подаються з дронів.

Ця комплексна стратегія дозволила українській армії протягом кількох місяців ефективно стримувати практично всі спроби російського наступу та завдати значні втрати людським, матеріальним та технічним ресурсам противника.

На думку Рьопке, наразі масовані атаки з боку російських військ припинилися. Якщо протягом жовтня, листопада та грудня тисячі військових і сотні одиниць техніки брали участь у наступах, то протягом останнього тижня на полі бою спостерігаються лише обмежені зіткнення, зафіксовані журналістом.

“Ймовірно, Росії треба час на мобілізацію резервів перед відновленням наступальних операцій”, — додає він.

При цьому автор Bild підкреслює: “Залишається невизначеним, наскільки довго Україні вдасться утримувати такий інтенсивний оборонний опір і як на довго вистачить боєприпасів”.

Також наголошується, що нещодавно США висловили намір значно зменшити рівень своєї підтримки України у майбутньому.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Екскомбрига ТРО судитимуть за махінацію з бойовими виплатами для дружини

Державне бюро розслідувань завершило досудове слідство щодо вже колишнього...

«Я його поважаю і підтримую»: хореографиня Олена Шоптенко про спілкування з Дікусаром, який служить у ЗСУ

Українська хореографиня та зірка шоу «Танці з зірками» Олена...

На Волині викрили посадовців, які планували незаконну вирубку дерев на понад 6,5 мільйона гривень

На Волині Державне бюро розслідувань спільно з СБУ викрило...

Обличчя як дзеркало здоров’я: що шкіра може розповісти про внутрішні органи

Ще з давніх часів люди помічали зв’язок між зовнішнім...

Суддю Бачуна підозрюють у підбуренні до хабаря: ВАКС призначив заставу 2 млн грн

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді застави...

Запуск метро на Виноградар перенесено на 2028 рік через брак коштів

Запуск метро на Виноградар у Києві офіційно перенесли на...

Все більше українських абітурієнтів обирають закордонну освіту: Австрія — одна з лідерів

Кількість українських школярів та студентів, які прагнуть отримати вищу...

Низькокалорійна, поживна і солодка: чому морква — ідеальний продукт для здоров’я

Морква давно стала символом здорового харчування — і недарма....